Turniej Centralnej Ligi Juniorek U17K w Swarzędzu

W miniony weekend Swarzędz był jednym z dwóch centrów żeńskiej koszykówki młodzieżowej w Polsce: w dniach 8-11 lutego w hali SCSiR w Swarzędzu odbył się trzeci i ostatni turniej Centralnej Ligi Juniorek U17K, który rozgrywany był pod patronatem burmistrza Mariana Szkudlarka.

W turnieju rywalizowało 6 zespołów, oprócz gospodyń Lidera BIOFARM Swarzędz były to: ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań, ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp., QUAY MUKS Poznań, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska oraz 1KS Ślęza Inplag Wrocław.

Liderki rozegrały trzy mecze. Podopieczne trenera Tomasza Eicherta w piątek zmierzyły się z AZS Gorzów i po pasjonującym meczu zwyciężyły 55:53. Pod koniec meczu swarzędzanki prowadziły 54:44 i nagły zryw gorzowianek doprowadził do nerwowej końcówki. Bliska triple-double była Antonina Maj, która rzuciła 18 punktów, zebrała 10 piłek i rozdała 8 asyst.

W sobotę Liderki również po bardzo emocjonującym meczu uległy Ślęzie Wrocław 47:53. W niedzielę w ostatnim meczu swarzędzanki musiały uznać wyższość drużyny Szkoły Gortata Politechniki Gdański, której uległy 38:77, ale pierwsza połowa była emocjonująca. Liderki grały w składzie: Kuchcińska, Maj, Gliszczyńska, Chmielewska, Polak, Kosińska, Zając, Stachowiak, Olejnik, Sikora, Kobylińska, Flaszak, Michalak. MVP drużyny wybrana została Antonina Maj.

W sumie rozegrano 11 meczów, był to ostatni turniej w tym sezonie. Cztery najlepsze drużyny zagrają w Final Four, są nimi ENEA AZS Poznań 11-0, GTK Gdynia 9-2, Zagłębie Sosnowiec 9-2 i QUAY MUKS Poznań 8-3.

Marcin Madanowski

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Turniej Centralnej Ligi Juniorek
Turniej Centralnej Ligi Juniorek U17K w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *