Frajda w Kostrzynie – lodowisko (a latem wrotkowisko) zostało otwarte

Centrum Aktywności Frajda – tak nazywa się obiekt w Kostrzynie, który został otwarty w piątek, 9 lutego 2024 r. Zimą funkcjonuje tu lodowisko, a później zamieni się w wrotkowisko i plac zabaw. 

W piątek, 9 lutego 2024 miało miejsce oficjalne otwarcie Centrum Aktywności Frajda w Kostrzynie. Aktualnie działa tam lodowisko, ale w kolejnych miesiącach w ramach Centrum funkcjonować będzie także wrotkowisko i dmuchany plac zabaw.

Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz gminy Kostrzyn Szymon Matysek zaznaczając: – Cieszę się, że zdążyliśmy przed feriami. Obecnie działa tutaj lodowisko, ale w założeniu to wielofunkcyjny obiekt. Będzie tutaj również wrotkarnia oraz dmuchańce i plac zabaw dla najmłodszych. Ponadto burmistrz Matysek dodał: – Pomysł na tego typu obiekt powstał już kilka lat temu i konsekwentnie dążyliśmy, aby go wcielić w życie. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez pieniędzy. Inwestycja kosztowała 8,5 miliona złotych, z czego 90 procent pozyskaliśmy ze środków zewnętrznych. W naszej gminie staramy się wspierać różnego rodzaju aktywności naszych mieszkańców. Nie tak dawno otworzyliśmy tężnię solankową, budujemy place zabaw, sukcesywnie inwestujemy też w ścieżki rowerowe. A teraz mamy prawdziwą Frajdę, gdzie można miło spędzić czas z rodziną czy znajomymi.

Otwarcie obiektu nie odbyło się bez efektownego pokazu w wykonaniu Króla Wrotek Adama Knopa. Jednym z elementów pokazu był skok nad leżącymi przedstawicielami kostrzyńskiego samorządu.

Centrum Aktywności Frajda w Kostrzynie działać będzie przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku będzie można jeździć od godz. 10:00 do 21:00. W weekendy obiekt czynny będzie w godz. 9:00 – 22:00. Pierwsi łyżwiarze już skorzystali z nowego obiektu.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Frajda w Kostrzynie
Frajda w Kostrzynie – lodowisko (a latem wrotkowisko) zostało otwarte. Źródło: profil Facebook Gmina Kostrzyn.
Frajda w Kostrzynie
Frajda w Kostrzynie – lodowisko (a latem wrotkowisko) zostało otwarte. Źródło: profil Facebook Gmina Kostrzyn.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *