Przedszkole nr 5 Zielona Półnutka ma Salę Doświadczania Świata

„Sala Doświadczania Świata” tak się nazywa miejsce, które utworzyło dla swoich podopiecznych Przedszkole nr 5 Zielona Półnutka, na os. Kościuszkowców w Swarzędzu. 

Ideą tego miejsca jest umożliwienie przedszkolakom poznawanie otoczenia poprzez kontakt z różnymi bodźcami. Swarzędzki magistrat przytacza wypowiedź dyrektor przedszkola, Renaty Lekowskiej, która w szczegółach wyjaśnia czym jest i czemu ma służyć specjalne miejsce w placówce dla najmłodszych: – Głównym celem zorganizowania takiej sali jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji przez dzieci. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci zdrowe, jak i dzieci z niepełnosprawnościami. Pracując z dzieckiem w Sali Doświadczania Świata możemy wpłynąć na jego wszechstronny rozwój, przede wszystkim poprzez: stymulację percepcji wzrokowej, słuchowej, dotykowej, węchowej, smakowej oraz stymulację zmysłu równowagi. 

8 lutego 2024 uroczyście „Sala Doświadczania Świata” została uroczyście otwarta. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele przedszkola, rodzice, burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, cechmistrz Piotr Kasprzak i oczywiście najważniejsi, czyli przedszkolaki. Życzymy miłego poznawania świata!

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Przedszkole nr 5 Zielona
Otwarcie Sali Doświadczania Świata. Fot. UMiG.
Przedszkole nr 5 Zielona
Przedszkole nr 5 Zielona Półnutka ma Salę Doświadczania Świata. Fot. UMiG.
Przedszkole nr 5 Zielona
Otwarcie „Sali Doświadczania Świata”. Fot. UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *