Juniorki Lidera Mistrzyniami Wielkopolski

Ogromy sukces odniosły Juniorki Lidera Biofarm Swarzędz – podopieczne trener Magdaleny Dedio w środę w Lesznie pokonały w ostatnim meczu Tęczę 62:54 i wygrały ligę U17K oraz zostały Mistrzyniami Wielkopolski.

Sukces jest tym większy, że w składzie Lidera są tylko dwie koszykarki z nominalnego rocznika 2005, a reszta jest młodsza. Rozgrywki ligowe były połączone z woj. zachodniopomorskim, więc równocześnie swarzędzanki wygrały rozgrywki strefowe. Mistrz tych rozgrywek ma zapewniony bezpośredni awans do półfinału Mistrzostw Polski, w którym będzie rozstawiony.

Liderki w lidze doznały tylko jednej porażki w szesnastu meczach, uległy w Poznaniu faworytowi rozgrywek MUKSowi. W rewanżu udało im się sprawić niespodziankę i pokonać utytułowanego rywale, ale mniejszą liczbą punktów. MUKS jednak zaliczył kosztowną wpadkę w Gnieźnie i to zapewniło swarzędzankom pierwsze miejsce w lidze. Najskuteczniejsze w barwach Lidera były Bianka Napierała 18,5, Karolina Maj 14,8 i Ola Kubiak 11,8 pkt na mecz. Poza nimi w lidze grały: Liwia Cabańska, Martyna Kupczyk, Nicole Owczarz, Karolina Stańczewska, Maria Pyrzowska, Antonina Maj, Martyna Łuczak, Natalia Polak i Gabrysia Flaszak.

Marcin Madanowski 

Juniorki Lidera Mistrzyniami Wielkopolski
Juniorki Lidera Mistrzyniami Wielkopolski

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *