2-miesięczny Borys ze Swarzędza walczy w szpitalu – przekażmy 1%

Zaledwie 2-miesięczny chłopczyk – Borys ze Swarzędza – walczy w szpitalu o powrót do domu. Możemy mu pomóc przekazując 1% podatku.

Borys przyszedł na świat w Dzień Babci tego roku. Dzień jego narodzin był jednym z tych najpiękniejszych. Wydawać by się mogło, że wszystko poszło zgodnie z planem. Jednak Borys nadal nie wrócił do domu.

Rodzice mówią: – Nie było dla nikogo zaskoczeniem, że nasz synek urodzi się z podwójnym rozszczepem wargi wraz z podniebieniem a także agenezją robaka móżdżku. O tych wadach wiedzieliśmy z mężem już w ciąży. Nie miało to dla nas najmniejszego znaczenia, dla nas Borys nadal jest naszym ukochanym synkiem.

Niestety, niecałą dobę po narodzinach rodzice dowiedzieli się jednak, że Borys urodził się z zespołem wad wrodzonych, dostał zachłystowego zapalenia płuc, został podłączony do respiratora i zamieszkał na oddziale intensywnej terapii. Tak rodzice opisują dalsze wydarzenia: – Od tego momentu błyskawicznie zaczęły sypać się kolejne diagnozy. Odbyt z przetoką, zoperowany pomyślnie w czwartej dobie życia. Wada serca ASD II, dziurka między przedsionkami. Rozszczep krtani III stopnia, który był winowajcą podłączenia naszego Maleństwa do sztucznej wentylacji na wiele tygodni. Pokarm z przełyku przedostał się rozszczepem do płuc. Zabieg jest już za nami, od dwóch dni Borys oddycha sam i mamy nadzieję, że tak pozostanie.

Przed Borysem wiele wyzwań rozwojowych, kilka operacji i ciężka praca w walce o sprawność. Rodzice proszą: – Jeśli macie taką możliwość i chęć będziemy bardzo wdzięczni, jeśli pomożecie naszemu Małemu Bohaterowi w tej nierównej walce!

My do tych próśb się dołączamy. Pomóżmy! Niech 2-miesięczny Borys ze Swarzędza, który tak dzielnie walczy w szpitalu, wróci do domu.

Można przekazać 1% podaktu:

Numer KRS: 0000387207
Cel szczegółowy 1%: 1779 Borys Mytko

Można też przekazać darowiznę:

Bank Millennium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytułem: 1779 Borys Mytko

Walecznego Misia wspiera Fundacja „Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89/1
43-300 Bielsko-Biała

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

2-miesięczny Borys ze Swarzędza walczy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “2-miesięczny Borys ze Swarzędza walczy w szpitalu – przekażmy 1%

 • 6 czerwca 2021 at 11:01
  Permalink

  wspaniałe, jak również niesamowite blog.
  Naprawdę chciałbym ci podziękować, za dostarczenie nam znacznie lepszy dostęp
  do informacji.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *