Skromne Święto Patrona Miasta i Gminy Swarzędz – świętego Józefa

Święto Patrona Miasta i Gminy Swarzędz – świętego Józefa, w tym roku było bardzo skromne. Wiele elementów obchodów tego dnia zostało odwołanych.

Przyzwyczailiśmy, że co roku, w dniu 19 marca, czyli wtedy gdy przypada Święto Patrona Miasta i Gminy Swarzędz – świętego Józefa, czekają nas atrakcje. Tym razem, podobnie jak przed rokiem obchody były ograniczone z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne.

Nie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, jednak uczcić imieniny patrona Swarzędza się udało. Skromne Święto Patrona Miasta i Gminy Swarzędz polegały na złożeniu kwiatów przy figurze św. Józefa przez burmistrza Mariana Szkudlarka wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Czachurą i cechmistrzem Cechu Stolarzy Swarzędzkich Piotrem Kasprzakiem.

Ponadto odprawiona została msza święta w intencji mieszkańców w kościele pod wezwaniem św. Marcina. W trakcie mszy poświęcono obraz przedstawiający św. Józefa. Obraz został przekazany przez Cech Stolarzy Swarzędzkich kościołowi pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Skromne Święto Patrona Miasta

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *