COVID-19: nowe zachorowanie w gminie Swarzędz – 2 aktywne przypadki

Mamy nowe zachorowanie na COVID-19 w gminie Swarzędz: są 2 aktywne przypadki, do tej pory chorowało u nas łącznie 12 osób, 10 wyzdrowiało. 

Według informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu jest nowe zachorowanie na COVID-19 w gminie Swarzędz. To 2 aktywny przypadek. Chora osoba jest hospitalizowana. Druga z aktualnie chorych osób znajduje się w izolatorium.

To drugie zachorowanie na koronawirusa w ciągu ostatnich kilku dni. Po miesiącu, podczas którego w gminie Swarzędz nie było żadnych aktywnych przypadków, mamy do czynienia z dwoma chorymi. 11 zachorowanie odnotowano na dzień 24 lipca, a 12 zarażenie dzisiaj, 28 lipca (daty przekazania informacji). 10 do tej pory chorych już wyzdrowiało.

W powiecie poznańskim jest łącznie 18 aktywnych przypadków zachorowań. Łącznie zdiagnozowanych chorych w powiecie to 117 osób. 97 z nich wyzdrowiało, 2 osoby zmarły.

W Poznaniu jest aktualnie 28 osób chorych. Łącznie stwierdzonych przypadków jest w mieście Poznań 205. 170 osób już wyzdrowiało, natomiast 7 zmarło.

Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

COVID-19 Swarzędz nowe zachorowanie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *