Zmarł Tadeusz Witkowski – samorządowiec i społecznik

Z głębokim smutkiem informujemy, że zmarł Tadeusz Witkowski, wieloletni radny i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Swarzędzu. Odszedł w wieku 79 lat.

Samorządowiec z pasją

Tadeusz Witkowski był związany z samorządem Swarzędza przez 24 lata. Po raz pierwszy wszedł do Rady Miejskiej w 1990 roku, a następnie pełnił tę funkcję w latach 1998-2014. W latach 2006-2014 był Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej.

Społecznik i sportowiec

Oprócz działalności samorządowej, Tadeusz Witkowski angażował się w życie społeczne miasta. Był członkiem Cechu Stolarzy Swarzędzkich, gdzie pełnił wiele funkcji, a także przewodniczącym Komitetu Rodzicielskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Swarzędzu. Tadeusz Witkowski był również zapalonym sportowcem. W młodości trenował zapasy, zdobywając wiele mistrzowskich tytułów. Występował również w swarzędzkiej reprezentacji piłki nożnej. Przez 7 lat występował w chórze męskim „Akord”.

Odznaczenia i wyróżnienia

Za swoją działalność został uhonorowany wieloma odznaczeniami i medalami, m.in.: Złotą Odznaką Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Swarzędzu, Złotą Odznaką Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej Troski, Złotą Odznaką WZPN, Brązową Odznaką PZPN, Złotą Odznaką im. Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego”, Złotą Odznaką Honorową za zasługi SKS Unia, Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Cechu Stolarzy, Honorową Odznaką Rzemiosła Polskiego, Brązową i srebrną odznaką Polskiego Związku Zapaśniczego, Złotą Odznaką „Za zasługi dla sportu” przyznaną przez Ministra Sportu, Złotą Gwiazdą Polskiego Związku Zapaśniczego

Pożegnanie Tadeusza Witkowskiego odbędzie się 5 kwietnia – o godzinie 13.00 w kościele pw. MBWW przy ulicy Poznańskiej w Swarzędzu odbędzie się msza, a po niej pogrzeb na przykościelnym cmentarzu.

Rodzinie Zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Zmarł Tadeusz Witkowski
Zmarł Tadeusz Witkowski – samorządowiec i społecznik

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *