Kolejny pożar w gminie Swarzędz: palił się tartak w Garbach

W niedzielę 16 sierpnia 2020, krótko po godzinie 17:00 miał miejsce kolejny pożar w gminie Swarzędz – palił się tartak w Garbach przy ulicy Tuleckiej.

Strażacy po raz kolejny nie mogli mówić o spokojnym popołudniu. Tym razem zagrożenie było naprawdę poważne. Pożar, w którym ucierpiał tartak przy ulicy Tuleckiej w Garbach (gmina Swarzędz), wymagał interwencji wielu jednostek strażackich. W akcji wzięły udział: Ochotnicza Straż Pożarna Swarzędz, Ochotnicza Straż Pożarna Gowarzewo, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 Państwowej Straży Pożarnej z Poznania, a także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6 Państwowej Straży Pożarnej z Krzesin. Na miejscu była również policja, która zablokowała ul. Tulecką. Interweniowało też pogotowie energetyczne – konieczne było odcięcie prądu.

W pożarze zniszczeniu uległ budynek magazynu, a także część przechowywanych materiałów na placu. Przyczyny na razie nie są znane, ale wysoka temperatura, bezdeszczowy dzień oraz specyficzny typ zakładu, w którym znajdowało się dużo suchego drewna, na pewno stanowiły warunki sprzyjające pożarowi.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

pożar Swarzędz tartak w Garbach

pożar Swarzędz tartak w Garbach

 

pożar Swarzędz tartak w Garbach

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *