Znowu podpalenie: tym razem na osiedlu Zygmunta III Wazy (Swarzędz)

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16-17 sierpnia 2020) znowu miało miejsce podpalenie na osiedlach w Swarzędzu – palił się śmietnik na osiedlu Zygmunta III Wazy.

Noc znów zmusiła strażaków do podjęcia interwencji. Około godziny 1:30 ponownie bowiem doszło do pożaru – podpalenie śmietnika na osiedlu Zygmunta III Wazy. Płonęła wiata śmietnikowa zlokalizowana przy bloku nr 1. Zniszczeniu uległ również samochód zaparkowany w pobliżu śmietnika.

Jak poprzednio, i tym razem nas szczęście nic nikomu się nie stało. Ale tak, jak już pisaliśmy, to kwestia czasu, aż ktoś ucierpi. Niezwykle irytujące jest takie zachowanie, bo poza wszystkim, generuje straszliwe koszty – naprawa, zniszczenie mienia, interwencja, nie mówiąc o zmarnowanym czasie wszystkich zaangażowanych osób.

Przypomnimy, raz jeszcze, że podpalenie może mieć poważne konsekwencje. Za taki czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności (o ile ktoś nie ucierpiał). Łagodniejsze kary są za nieumyślne spowodowanie pożaru (tutaj więcej informacji).

Dziękujemy naszym Czytelnikom za udostępnienie materiałów i informację na ten temat. 👍

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

podpalenie na osiedlu zygmunta wazy

podpalenie na osiedlu zygmunta wazy

 

podpalenie na osiedlu zygmunta wazy

podpalenie na osiedlu zygmunta wazy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *