Wystawa „ASPiruj, kreuj, GRAweruj” w ETC Swarzędz

Poszukując nowych wzorów grawerów, Radaway postawił na ciekawy design i młodych polskich projektantów. Po raz drugi zorganizował konkurs dla studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w ramach którego młodzi artyści mieli za zadanie stworzyć projekt graweru i aranżacji łazienki. Pomysły na wzory przerosły wszelkie oczekiwania. Prace są oryginalne i intrygujące. Teraz wszystkie można zobaczyć na bezpłatnej wystawie w ETC Swarzędz.

To już druga edycja konkursu „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”, która została zorganizowana przez markę Radaway wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Do udziału w projekcie „Piękno w każdym wymiarze” zaproszeni zostali studenci II roku Wzornictwa i Architektury Wnętrz, a ich zadaniem było stworzenie autorskiego projektu graweru na szkle kabiny prysznicowej oraz aranżacji wnętrza łazienki. Zgłoszonych zostało ponad 60 oryginalnych i ciekawych projektów nawiązujących do m.in. natury, geometrii, sztuki oraz folkloru. Wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem, dlatego jury konkursu postanowiło przyznać oprócz trzech nagród głównych, dodatkowo dwa wyróżnienia. Osobną nagrodę przyznali też Internauci. Zarówno prace z I, jak i II edycji można podziwiać w centrum handlowym ETC Swarzędz.

W konkursie zwyciężyła Adriana Kowalczyk, która przygotowała minimalistyczny choć niezwykle intrygujący wzór „Pool”. Inspiracją do stworzenia tego graweru były dla autorki motywy wody i jej refleksów na różnych powierzchniach. Widok przenikających się fal z pewnością pomoże zrelaksować się w łazience podczas wieczornych rytuałów.

Drugie miejsce przyznano Remigiuszowi Szulcowi za pracę w stylu folklorystycznym „Slavic”. Seria Slavic jest inspirowana słowiańskimi wzorami i symbolami, które zauważyć można na regionalnych wyrobach. Celem młodego artysty było odświeżenie tradycyjnych wzorów i wprowadzenie ich w nowej odsłonie do współczesnych wnętrz.

Trzecia na podium stanęła Olga Mazur z geometrycznymi wzorami pt. „Wanda”, dla której inspiracją były lata 60-te i 70-te XX wieku. Charakterystyczne dla tych czasów duże, wyraziste, kontrastowe wzory, oparte na figurach koła i kwadratu, autorka przeniosła na szybę kabiny prysznicowej. Grawery na szkle prezentują się doskonale we wnętrzach pełnych barw.

Dodatkowe wyróżnienia powędrowały do Karoliny Malary za pracę „Dragonfly” oraz Remigiusza Szulca za pracę „Misity”. W plebiscycie Internautów wygrała z kolei Aleksandra Januchta, która przygotowała piękną, bogato zdobioną „Ramę” dla kabiny prysznicowej.  Wszystkie nagrodzone wzory grawerów znajdą swoje miejsce w ofercie Radaway.

Wystawę w ETC Swarzędz będzie można oglądać do 27 października. Wystawa zlokalizowana będzie w galerii handlowej w okolicach salonów Pepco i Martes Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *