W Iwnie powstanie jednostka Państwowej Straży Pożarnej: ruszył przetarg

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to budowa zacznie się jeszcze w tym roku i w Iwnie powstanie jednostka Państwowej Straży Pożarnej.

Gmina Kostrzyn już w połowie ubiegłego roku doszła do porozumienia z Komendą Wojewódzką i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w sprawie przekazania gruntu pod budowę, teraz ogłoszono przetarg – jednostka PSP powstanie w Iwnie. Wykonawcy mają czas do 10 października na składanie ofert.

Nowa Jednostka Ratunkowo-Gaśnicza, oznaczona jako JRG10 powstanie przy ul. Gnieźnieńskiej w Iwnie. Będzie ona podlegała Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Swoim obszarem działań ma objąć gminę Kostrzyn, ale też Swarzędz oraz Kleszczewo, Pobiedziska i Murowaną Goślinę.

Warto przypomnieć, że pierwotnie jednostka PSP miała być zlokalizowana w samym Kostrzynie, obok siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. Szymon Matysek, burmistrz Kostrzyna, w wypowiedzi dla portalu InfoKostrzyn.pl tłumaczył zmianę miejsca: – Wybrano tę lokalizację ze względu na bliskość drogi ekspresowej S5 i dobrego dojazdu do Pobiedzisk. Dostępność komunikacyjna jest tam doskonała.

Przestrzeń, na której zbudowana zostanie placówka, to powierzchnia niemal 1 hektara. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a rozpocząć swoje funkcjonowanie ma najpóźniej w 2025 roku. Powstać ma budynek, wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 50kWp, dla łącznie 12 pojazdów – 8 wozów strażackich i 4 mniejszych. Oprócz tego, strażacy będą mogli liczyć na pomieszczenia socjalne, biura, salę szkoleniową, świetlicę, jadalnię, siłownię, sypialnie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

W Iwnie powstanie jednostka Państwowej
Nowa Jednostka Ratunkowo-Gaśnicza. Źródło: KMPSP w Poznaniu.
W Iwnie powstanie jednostka Państwowej
Nowa Jednostka Ratunkowo-Gaśnicza. Źródło: KMPSP w Poznaniu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *