XXII Ogólnopolski Przegląd Artystyczny – swarzędzanie brali udział

13 kwietnia 2024 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu (na Śródce), odbył się XXII Ogólnopolski Przegląd Artystyczny. Był to specyficzny festyn muzyczny, na którym spotkali się ci, którzy kochają muzykę, taniec, teatr i śpiew.

Do tegorocznego Przeglądu zgłosiło się ponad 160 uczestników z całej Polski: z Wrocławia, Raciborza, Bydgoszczy, Kostrzyna, Swarzędza i szkół specjalnych miasta Poznania oraz dzieci i młodzież z Ukrainy. Oprócz dzieci i młodzieży, wystąpili też seniorzy ze Swarzędza.

W uroczystości udział wzięli: Igor Bykowski – Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, swarzędzkie Centrum Usług Społecznych reprezentowała Magdalena Tyblewska. Z naszego miasta wystąpiły dwa zespoły: Senioritki, prowadzony przez Monikę Bogusławską, zaprezentowały dynamiczny taniec współczesny, drugi zespół Śpiewający Seniorzy pod kierunkiem Szymona Dziwisza wykonał 2 piosenki „Pięknie żyć’ i „A ja nie chcę czekolady”.

Było dużo emocji, wszystkich łączyła muzyka i wspólna wspaniała zabawa (trwająca ponad trzy godziny), nie było rywalizacji i miejsc na podium, nieważne były wielkie nagrody. Chodziło o to, by występujący przed publicznością – jak to  określił czuwający nad całą uroczystością Szymon Dziwisz: „dzielili się tym, co potrafią”, pokazali , że można pokonać tremę prezentując swoje umiejętności i  przełamać własne bariery, bo „na tej scenie  nikt nikogo nie ocenia” i jak zaśpiewali seniorzy ze Swarzędza „pięknie żyć to znaczy kochać świat” i pamiętać, co w naszym życiu jest ważne i co nas łączy. Do zobaczenia za rok!

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

XXII Ogólnopolski Przegląd Artystyczny
XXII Ogólnopolski Przegląd Artystyczny – swarzędzanie brali udział

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *