Ostatni spokojny weekend przed startem sezonu, a Liderki wygrały turniej

Miniony weekend to był ostatni spokojny weekend przez startem sezonu 2022/23. Już w najbliższą sobotę i niedzielę wystartują rozgrywki 1LK, 2LK, Juniorek oraz Kadetek. Sezon zapowiada się długi i intensywny.

Młodzieżowe zespoły Lidera rozegrały ostatnie turnieje. Młodzicy Starsi U13M rozegrali w Ostrowie trzydniowy turniej, w którym spisali się bardzo dobrze. Z bilansem 4-1 zajęli drugie miejsce. Podopieczni trenera Tomasza Eicherta pokonali: gospodarzy z UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp., Koronę Kraków, UKS Trójkę Żyrardów oraz AZS PWSZ Skierniewice. Jedyną czteropunktową porażkę zaliczyli ze zwycięzcą turnieju UKS Piątką Ostrów Wlkp. Chłopcy grali w składzie: Łukasz Polak, Feliks Kurzawski, Emil Mazurek, Maksymilian Gromadzki, Jasiu Błachnio, Jakub Danielewicz, Tomasz Badziński, Jasiu Danielewicz, Konrad Cierpiszewski oraz Marcin Brodziński.

Kadetki U15 w Wałczu wzięły udział w turnieju 3×3 KOSSM. 14 ośrodków szkolenia z całej Polski rywalizowało przez 2 dni w COS Wałcz. KOSSM PZKosz Swarzędz reprezentowały dwa zespoły trenera Andrzeja Śniadka. Oba spisały się rewelacyjnie. Swarzędz I w składzie: Antonina Maj, Antonina Kuchcińska, Gabriela Flaszak i Marika Mierzejewska okazał się najlepszy. Liderki w grupie zanotowały dwa zwycięstwa z Koszalinem 21:5 i AZS Poznań 11:5, a uległ Gdyni 8:12. Swarzędz II w składzie: Antonina Sikora, Julia Zając, Alicja Kobylińska i Weronika Stachowiak w grupie również zanotował bilans 2-1. Liderki pokonały Konin 15:8 oraz Widzew Łódź 19:9. Uległy Basketowi Bydgoszcz 10:17.

Obie drużyny z drugi miejsc awansowały do ćwierćfinałów. Swarzędz I pokonał MUKS Bydgoszcz 18:7, a Swarzędz II sprawił największą niespodziankę turnieju i w dramatycznych okolicznościach pokonał Gdańsk 21:20. Gdańsk bronił tytułu, wszyscy trenerzy określili ten mecz najlepszym spotkaniem turnieju, pełnym dramaturgii i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W półfinale Swarzędz I pokonał Gorzów Wlkp. 21:4, niestety Swarzędz II nie miał już sił i uległ Gdyni 9:19. W meczu o trzecie miejsce Liderki przegrały z Gorzowem 6:14. W wielkim finale swarzędzanki wzięły rewanż na Gdyni za porażkę w grupie i zwyciężyły 13:8. Antosia Maj została najlepszym strzelcem turnieju, a Marika Mierzejewska MVP!

Start 1LK

W sobotę rozgrywki zainaugurują seniorki Lidera. Swarzędzanki jak zwykle – każdy sezon tak się zaczyna – zagrają na wyjeździe w Poznaniu z MUKSem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 października o 16:00 na hali POSiR B w Poznaniu przy ul. Spychalskiego.

Pierwszy raz w historii seniorek Lidera nie poprowadzi trener Anna Talarczyk, którą zastąpi Tomasz Eichert. Ma on do dyspozycji zupełnie nowy zespół. Z poprzedniego sezonu zostały praktycznie tylko Magda Wojdalska i Marta Wdowiuk. Wspierać ją będą Magda Pisera i Magda Ratajczak, które przyszły z Tęczy Leszno. Z Konina wypożyczona została Kamila Rogulska, a do koszykówki wróciła wychowanka Lidera Aleksandra Kucharska. Poza nimi skład uzupełnią młode Liderki: Karolina Maj, Aleksandra Kubiak, Nicole Owczarz, Anna Majchrzak, Martyna Kupczyk, Martyna Łuczak, Liwia Cabańska oraz Karolina Stańczewska.

Faworytem meczu jak co roku jest MUKS, ale może tym razem uda się sprawić niespodziankę i pokonać poznanianki. Zapraszamy wszystkich kibiców do Poznania!

Marcin Madanowski

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Ostatni spokojny weekend przed startem sezonu
Ostatni spokojny weekend przed startem sezonu, a Liderki wygrały turniej

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *