Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych: zbuduje JACK-BUD

12 września 2022  burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę z wykonawcą budowy – Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych zbuduje JACK-BUD.

Firma JACK-BUD Polska Sp. z o.o. z Poznania wygrała przetarg na budowę. Budowa ośrodka potrwa do jesieni przyszłego roku i kosztować będzie  12.981.977 zł. Gmina Swarzędz otrzymała 11.034.680,45 zł. na realizację tej inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Swarzędzu będzie się mieścić w parterowym budynku o powierzchni 1037,25 m². Zaprojektowano w nim pomieszczenia przeznaczone na terapię dzieci młodszych, zajęcia dzienne dla dorosłych, rehabilitację i fizykoterapię, pomieszczenia administracyjne, szatnie, toalety oraz hol, w którym będą mogły odbywać się imprezy integracyjne oraz wystawy prac podopiecznych.

Wokół budynku zaprojektowano ogródek warzywny, ścieżkę sensoryczną, boisko do gry w boule, siłownię dostosowaną do osób niepełnosprawnych oraz stoły piknikowe. Więcej szczegółów na temat tej inwestycji w TYM miejscu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci
Ośrodek zbuduje firma JACK-BUD Sp z o.o. z Poznania. Źródło: UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *