VIII Bieg „AGROBEX Zalasewska Piątka Swarzędz”

W niedzielne przedpołudnie 25.11.2018 r. odbył się w Zalasewie VIII Bieg „AGROBEX Zalasewska Piątka Swarzędz” pod patronatem m.in. burmistrza MiG Swarzędz Mariana Szkudlarka. Wśród organizatorów imprezy (projekt „Biegaj i zwiedzaj!”), a właściwie cyklu Agrobex Cykl Biegów 5/5 należy wymienić firmę Agrobex,  a prowadził ją jak zawsze Przemysław Walewski – znany maratończyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny.

Cel, który wyznaczyli tym cyklicznym biegom to przede wszystkim popularyzacja biegania i marszu nordic walking jako form czynnego i rodzinnego wypoczynku, propagowanie zdrowego stylu życia i zasad poszanowania środowiska naturalnego, promocja walorów turystycznych miasta i gminy Swarzędz.

W Swarzędzu odbył się ostatni z cyklu biegów 5/5 w 2018 r. (tu odbył się też bieg VII w marcu tego roku). Start i metę biegu i marszu NW – usytuowano przy SP nr 2 w Zalasewie (ul. Heweliusza 26), gdzie też mieściło się biuro zawodów. Na liście startowej znalazło się 251 osób (z różnych miejscowości i w różnym wieku. Bieg ukończyło 188 biegaczy i 23 kijkarzy (może niektórych wystraszyła mgła poranna ?). Trasa wiodła przede wszystkim ścieżkami leśnymi, na których było mnóstwo korzeni, wiele przykrytych mokrymi liśćmi, więc o wywrotkę było łatwo. Dlatego też uczestnicy musieli szczególnie uważać. Za to pogoda dopisała, nie padało, w lesie było ciepło, wiatr niewielki. Na mecie czekały medale, napoje i smaczne babeczki. Imprezę zakończyło podsumowanie całego cyklu 5/5, nagrodzenie najlepszych i najwytrwalszych, którym medale wręczył burmistrz Swarzędza.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *