Unia rozGROMiła rywali!

Zła passa została przerwana w świetnym stylu. Po trzech meczach bez zwycięstwa „Duma Swarzędza” pokonała Grom Plewiska 4:0!

W spotkanie lepiej weszli gospodarze. Swoją okazję miał m.in. Marcin Nowicki. W 11. minucie celny strzał w dolny róg bramki Andrzeja Budnika oddał Mateusz Marciniak, jednak golkiper Unii okazał się górą.

Później następowały wymiany ciosów. Raz atakowali Unici, a raz sytuacje tworzyli sobie podopieczni Marka Kamińskiego. W 40. minucie Tomasz Węcławek niemal wysunął SKS na prowadzenie. Niemniej „Kabanos” nie trafił czysto w piłkę i do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik remisowy.

Po zmianie stron Unici także dominowali. W 58. minucie rezultat spotkania otworzył Marcin Nowicki. „Nowik” w jednej z akcji gospodarzy wbił futbolówkę do siatki z kilku metrów. Był to czwarty gol tego piłkarza w czwartym domowym meczu w tym sezonie.

Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. W 62. minucie bramkę po podaniu Marcina Nowickiego na dwa razy zdobył Mateusz Świergiel. Osiemnaście minut później sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krzysztof Stępiński.

Goście w międzyczasie też tworzyli sobie akcje podbramkowe. Jednak żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Zamiast tego w 89. minucie na 4:0 podwyższył Marcin Nowicki.

Unia Swarzędz – Grom Plewiska 4:0 (0:0)

Bramki: Marcin Nowicki (58′, 88′), Mateusz Świergiel (62′), Krzysztof Stępiński (81′ – z rzutu karnego).

Unia: 1. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 13. Tomasz Neumann, 14. Patryk Pawłowski – 7. Tomasz Węcławek (77′ 11. Dominik Nowacki), 17. Mikołaj Nowak (86′ 20. Patryk Piasek) 8. Filip Soboń, 5. Marcin Nowicki, 10. Mateusz Świergiel (90′ 22. Piotr Babuszkiewicz) – 9. Krzysztof Stępiński (85′ 18. Marek Olejnik).

Grom: 33. Rafał Korbik – 2. Dariusz Wróblewski (75′ 20. Krystian Skórczynski), 4. Marcin Jurkiewicz, 6. Krzysztof Piosik, 7. Witold Walkowiak, 8. Arkadiusz Trzciński (85′ 19. Tomasz Degórski), 11. Piotr Brych, 13. Michał Wysocki, 16. Mikołaj Linowski, 17. Robert Rydzyński, 18. Mateusz Marciniak (75′ 14. Jakub Smura).