Strajk kobiet w Swarzędzu – mieszkańcy skrzykują się na godzinę 17:00

Dzisiaj, 27 października 2020, o godzinie 17:00 planowany jest strajk kobiet w Swarzędzu, mieszkańcy umawiają się na swarzędzkim Rynku.

W wielu miastach odbywa się strajk kobiet, a najprawdopodobniej dojdzie do niego również w Swarzędzu. Mieszkańcy organizują spotkanie o godzinie 17:00, na Rynku pod hasłem #spacerkobiet.

Tutaj link do wydarzenia na Facebooku

Przypomnijmy, że ogarniające znaczną część Polski protesty, są wynikiem bardzo kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który pod przewodnictwem prezes mgr Julii Przyłębskiej, o niezgodności z konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Głównie kobiety, ale nie tylko, sprzeciwiają się tak radykalnemu zakazowi, stawiającemu Polskę w kwestii przepisów aborcyjnych na równi z niektórymi krajami trzeciego świata i wyznaniowymi państwami islamskimi.

Krytyczne stanowisko w tej sprawie wystosował Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, któremu przewodniczy niedawno wybrana rektor prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska (zobacz tutaj).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Strajk kobiet w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *