STRABAG wyremontuje wiadukt w Swarzędzu nad ulicą Piaski, na DK92

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że wiadukt w Swarzędzu nad ulicą Piaski, w ciągu DK92 wyremontuje firma STRABAG Sp. z o.o.

Wśród 12 złożonych ofert najniższą cenowo okazała się oferta firmy STRABAG Sp. z o.o., która opiewa na kwotę 15 922 756,13 zł. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 24 miesiące na realizację prac. Umowa będzie mogła zostać podpisana, jeśli nie wpłyną odwołania do dokonanego wyboru.

Wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 92 (ul. Poznańska) nad ul. Piaski ma zostać przebudowany – GDDKiA zakłada rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę dwóch nowych obiektów. Mają one spełniać obwiązujące normy i wymogi techniczne. Przebudowane zostaną też chodniki pod wiaduktem, biegnące wzdłuż ul. Piaski, a także mury oporowe.

W czasie przebudowy, zgodnie z założeniami, nie dłużej niż dwa lata, ruch na ul. Poznańskiej zostanie utrzymany. Poprowadzony on będzie jednak jedną jezdnią, która w tym czasie stanie się dwukierunkowa.

Na trudności muszą się szykować również użytkownicy ul. Piaski. Będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy. GDDKiA zaznacza, że będą jednak sytuacje, w których nastąpi zamknięcie dla ruchu ulicy Piaski – dotyczy to określonych momentów:

  • dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski w godzinach nocnych od 22:00 do 6:00,
  • dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski na czas wykonywania robót związanych z wyburzeniem ustroju nośnego i montażem belek prefabrykowanych ustroju nośnego, jednak nie dłużej niż łącznie 1 miesiąc dla każdej jezdni,
  • dopuszcza się krótkotrwałe wyłączenia ruchu i zamknięcie ulicy Piaski dla ruchu do 4 godzin poza okresem szczytów komunikacyjnych nie częściej jak 3 razy w tygodniu (szczyt komunikacyjny poranny w godzinach 6 – 9, popołudniowy w godzinach 13 – 16).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

STRABAG wyremontuje wiadukt w Swarzędzu
STRABAG wyremontuje wiadukt w Swarzędzu nad ulicą Piaski, na DK92. Fot. A. Choryński.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *