Serce Zalasewa przy Szkole Podstawowej nr 2 – sposób na pomaganie

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie stanęło kolejne serce w naszej gminie – obok Zalasewa jest jeszcze w kilku punktach w Swarzędzu i w Rabowicach.

Jak informuje Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie serce przy szkole powstało dzięki Agnieszce Brzezińskiej która wraz z mężem ufundowała metalowe serce, a zostało pomalowane przez Karola Izydorka. Inspiracją dla działania było serce postawione w Rabowicach.

W kwietniu na łamach Informatora Swarzędzkiego pisaliśmy o pojawiających się w Swarzędzu sercach, gdy to pojawiły się trzy duże pojemniki, do których można wrzucać plastikowe nakrętki. Pojemniki stanęły przed Ratuszem, na deptaku przed Szkołą Podstawową nr 3 oraz przy rondzie na os. Działyńskiego. Nakrętki po wypełnieniu całego pojemnika, są przekazywane osobom potrzebującym wsparcia.

Dzięki zebranym nakrętkom pomoc w rehabilitacji uzyskał już Antek (chłopiec, który urodził się z wodogłowiem) oraz Kacper i Adrian (bliźniacy, którzy borykają się z dysplazją oskrzelową, retinopatią i padaczką).

Osoby zainteresowane odbiorem większej ilości nakrętek proszone są o kontakt z Wydziałem Infrastruktury Drogowej poprzez numer telefonu 61 65-12-410 lub skrzynkę mailową  wid@swarzedz.pl.

Jak pomagamy przekazując nakrętki?

Nakrętki są wykonane z czystego polimeru PET, dzięki czemu dużo łatwiej można poddać je recyklingowi. Nakrętki z czystego polietylenu bez problemu zamienia się w specjalny granulat, z którego mogą powstać następne plastikowe nakrętki, opakowania, a nawet rury PCW. Nakrętki dostarczane są do punktów zbiórki, gdzie odbierają je koordynatorzy akcji. Plastik jest magazynowany, a następnie przewożony do firmy recyklingowej. Tam, za każdy kilogram przedsiębiorstwo wpłaca odpowiednią kwotę na rzecz fundacji. Z zebranych środków organizacja kupuje nowy sprzęt swoim podopiecznym.

O szczegółach dotyczących zbierania i przekazywania nakrętek można przeczytać TUTAJ

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Serce Zalasewa przy Szkole Podstawowej
Serce Zalasewa przy Szkole Podstawowej nr 2 – sposób na pomaganie. Fot. Rada Rodziców przy SP nr 2 w Zalasewie.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *