Remisy Lidera z outsiderami – z Clescevią i Sucharami

Remisy Lidera z outsiderami: Lider Swarzędz stracił punkty z drużynami z drugiego i trzeciego miejsca… od końca. Z Clescevią i Sucharami zagrał na 1:1.

Zwycięstwo z Lechitą Kłecko przywróciło nadzieje piłkarzom i kibicom Lidera. Tym bardziej, że kolejni dwaj rywale wyprzedzają w tabeli jedynie zespół Płomienia Nekla. Wyjazd do Kleszczewa i spotkanie u siebie z Sucharami Suchy Las przyniosły jednak ogromne rozczarowanie.

Starcie z Clescevią zaczęło się od gola dla Lidera. Strzelcem – Kaczmarek. Następne bramki wydawały się kwestią czasu, ale czarno-czerwoni nie poszli za ciosem. Delikatna przewaga gości nie została udokumentowana, a z kolei początek drugiej połowy przyniósł ataki gospodarzy. Jeden z nich zakończył się bramką wyrównującą.  W zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Buczma, który uderzył i, dzięki rykoszetom od nóg swarzędzkich obrońców, trafił. Doskonałych okazji Liderowi nie zabrakło, ale skuteczności już tak.

Inny przebieg, ale podobny efekt końcowy – to już podsumowanie starcia z ostatniej soboty. Na Stadion Miejski do Swarzędza przyjechali zawodnicy Sucharów. Zespół z Suchego Lasu ma ostatnio zwyżkę formy, ale w meczu z Liderem stanowił tło, przynajmniej, jeśli chodzi o posiadanie piłki i stwarzanie groźnych akcji. W pierwszej połowie Sucharom zaledwie dwukrotnie udało się zagrozić bramce Strugalskiego, ale jedna z tych sytuacji przyniosła im prowadzenie. W drugiej odsłonie czarno-czerwoni szybko wyrównali po pozornie niegroźnym uderzeniu Maćkowiaka, potem wykreowali mnóstwo szans, czterokrotnie zawodnicy Lidera mogli skierować piłkę do pustej już bramki, ale wszyscy się mylili.

Z możliwych do zdobycia sześciu punktów i potencjalnego skrócenia dystansu do prowadzących drużyn, Lider dołożył ledwie dwa oczka i szczęśliwie (cała czołówka traci punkty) utrzymał się na piątym miejscu. Strata do liderów duża, ale nie ma jeszcze nawet połowy sezonu. Awans do piątej ligi na razie daleko, jednak jeszcze w zasięgu wzroku. Czarno-czerwoni zmierzą się teraz z jeszcze jedną drużyną z dolnej części tabeli – o rehabilitację w oczach kibiców powalczą w Jarocinie z rezerwami tamtejszego Jaroty. Mecz o nietypowej porze – w niedzielę (21 listopada) o g. 19.00.

Liga okręgowa WZPN, grupa 3, kolejka 12: Clescevia – Lider Swarzędz 1:1 (0:1) Gole: 0:1 Kaczmarek (6’), 1:1 Buczma (57’) kolejka 13: Lider Swarzędz – Suchary Suchy Las 1:1 (0:1) Gole: 0:1 Rembowski (25’), 1:1 Maćkowiak (50’)