Dożynki Gminne w Łowęcinie – program imprezy 26 sierpnia 2023

W sobotę, 26 sierpnia 2023, w Łowęcinie odbędą się Dożynki Gminne – poniżej prezentujemy program imprezy. 

Dożynki Gminne w Łowęcinie odbędą się na boisku sportowym (wejście na teren imprezy od ulicy Szkolnej), w sobotę 26 sierpnia 2023 roku. Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

Dożynki Gminne 2023 w Łowęcinie – program imprezy

 • 14:45 – Korowód wprowadzający wieńce dożynkowe
 • 15:00 – Msza Święta ( polowa )
 • 16:00 – Obrzęd dożynkowy i koncert Zespołu Tańca Ludowego “Poligrodzianie”
 • 17:00 – Swarzędzka Orkiestra Dęta
 • 17:45 – Zespół Regionalny “OLSZYNA”
 • 18:15 – Tadeusz Drozda
 • 19:00 – An Dreo e Karina – „Felicita”
 • 20:00 – MASTERS
 • 21:00 – Zabawa taneczna – DJ Morsik i DJ Ando

Początek o uroczystości dożynkowych o godzinie 14:45 – Wieńce Dożynkowe zostaną wprowadzone na teren boiska sportowego, gdzie o godz. 15:00 odbędzie się polowa Msza Święta. O godz. 16:00 Zespół Tańca Ludowego Poligrodzianie zaprezentuje Obrzęd Dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

O godz. 17:00 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej, a o godz. 17.45 przed publicznością wystąpi dobrze znany mieszkańcom miasta i gminy Swarzędz  Zespół Regionalny „Olszyna”. O godz. 18:15 wystąpi nie kto inny jak Tadeusz Drozda -znany szerokiej publiczności prowadzący i twórca popularnych programów telewizyjnych takich jak: „Dyżurny satyryk kraju” czy też „Śmiechu Warte”.

O godz. 19:00 ze sceny usłyszymy największe WŁOSKIE PRZEBOJE duetu Al Bano & Romina Power takie jak m.in. „Felicita” / „Ci Sara” czy też „Volare” w wykonaniu zespołu An Dreo e Karina. To jeden z pierwszych zespołów wykonujących włoską muzykę na polskiej scenie muzycznej istniejący od 2000 roku. Duet koncertował z największymi gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej. Zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą m.in. USA, Malta, Niemcy, Czechy, Słowacja. Może też pochwalić się główną nagrodą na Europejskim Festiwalu Coverów.

O godz. 20:00 na scenie zaprezentuje się niekwestionowana gwiazda muzyki dance – ZESPÓŁ MASTERS. Zespół  założony przez Pawła Jasionowskiego, na scenie polskiej muzyki rozrywkowej obecny jest od 2008 roku. Największą rozpoznawalność zdobył dzięki utworowi „Żono Moja”. Przebój ten ma już ponad 100 mln wyświetleń w internecie i bije kolejne rekordy popularności – zajął III miejsce w konkursie Hit Wszech Czasów na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Teraz Masters koncertuje po całej Polsce i zdobywa coraz liczniejszą publiczność. Wyjeżdża również na koncerty za granicę – wielokrotnie odwiedzał już takie kraje jak USA, Kanadę, Niemcy, Anglię, Irlandię, Belgię, Litwę i Ukrainę. Grał też w Danii, Szwajcarii i Holandii.

Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzą DJ Ando oraz Dj Morsik.

Ponadto przewidziano dodatkowe atrakcje:

 • Strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego;
 • Darmowy dmuchany plac zabaw dla dzieci;
 • Poczęstunek grochówką i pajdą ze smalcem.

Udział w dożynkach jest bezpłatny.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dożynki Gminne w Łowęcinie program
Dożynki Gminne w Łowęcinie – program imprezy 26 sierpnia 2023

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *