Strażnicy z Ekopatrolu z pomocą strażaków ratują jerzyka

W Swarzędzu na osiedlu Działyńskiego doszło do nietypowej interwencji Straży Miejskiej – strażnicy z Ekopatrolu wraz z pomocą strażaków pomogli uwięzionemu jerzykowi.

O wydarzeniu z 4 sierpnia informuje swarzędzka Straż Miejska na swoim profilu w mediach społecznościowych. Na osiedle Działyńskiego, zostali wezwani strażnicy z Ekopatrolu. Pod dachem, na wysokości piątego piętra zawisł jerzyk. Ptak, zahaczony nogą, nie mógł się uwolnić i czekał go okrutny los. Strażnicy podjęli decyzję o udzieleniu pomocy – jednak sami nie byli w stanie zwierzęcia uwolnić. Poprosili o wsparcie straż pożarną, która dysponuje wysuwaną drabiną mechaniczną.

Strażacy uwolnili jerzyka i przekazali go w ręce Ekopatrolu. Po oględzinach zwierzęcia, ptaszek został wypuszczony na wolność – cały i zdrowy.

Jak informuje Straż Miejska, od początku 2022 roku, strażnicy przekazali do Ptasiego Azylu funkcjonującego przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu 34 ptaki. Były to między innymi łabędź, bocian i kukułka. Strażnicy zwracają uwagę na to, że w większości takie działanie dotyczyło bardzo młodych ptaków, odebranym rodzicom. Dlatego też opublikowali infografikę wskazującą kiedy należy zwierzętom udzielać pomocy, a kiedy powinno się pozwolić, by to przyroda działała. Poniżej zamieszczamy rzeczoną infografikę.

Infografika. Źródło: Straż Miejska w Swarzędzu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Strażnicy z Ekopatrolu z pomocą strażaków
Strażnicy z Ekopatrolu z pomocą strażaków ratują jerzyka. Fot. Straż Miejska w Swarzędzu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *