Wesele to ognisko COVID-19 (koronawirus) w gminie Swarzędz

W ostatnich dniach odnotowuje się wzrost przypadków COVID-19 (koronawirus) w powiecie poznańskim, a jedno ognisko zarażeń to wesele zorganizowane w gminie Swarzędz. 

Taką informację przekazała Anna Pawłowska z Sanepidu w Poznaniu w rozmowie z Radiem Poznań: – W Poznaniu i powiecie jest w tej chwili co najmniej 6 ognisk koronawirusa. Jedno po weselu w podpoznańskim Swarzędzu.

Na dzisiaj stwierdzono 34 nowe przypadki koronawirusa w powiecie poznańskim. Według aktualnych na wczoraj informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, mamy do czynienia 6 aktywnych przypadków w gminie Swarzędz. Doniesienia z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego mówią o wzroście zarażeń w powicie poznańskim. Dopóki Sanepid nie udostępni szczegółowych informacji dotyczących zarażeń, trudno stwierdzić, czy wesele – ognisko COVID-19 (koronawirus) w gminie Swarzędz – będzie się wiązało z odnotowaniem wzrostu aktywnych przypadków. Mogą one być bowiem już wliczone we wczorajszych statystykach.

Inne ogniska zarażeń COVID-19 w powiecie poznańskim to firma Modertrans w Biskupicach. Innym źródłem zakażeń jest zakład karny na terenie Rosnowa. Wśród ognisk są też kancelarie prawne z Poznania. Stwierdzono tam kilka przypadków zarażeń. Zakażenia szerzą się także w poznańskich szpitalach: ginekologiczno-położniczym przy ulicy Polnej i im. Raszei.

Liczba zakażonych koronawirusem w województwie wielkopolskim do tej pory to 4 938 osób. Aktywnych przypadków w Wielkopolsce mamy obecnie 1 484. Leczeniu szpitalnemu poddanych jest 169 mieszkańców regionu. Od początku zmagań z koronawirusem wyleczono 3 238 osób. Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem to 216 osób. Te dane pochodzą z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Są one aktualne na dzień 20 sierpnia 2020 r.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

wesele ognisko koronawirus Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *