Chodnik w Paczkowie coraz bliżej – umowa podpisana, budowa w 2020

Mieszkańcy Paczkowa pewnie odetchną z ulgą – umowa z firmą KRUG została podpisana, a chodnik na ulicy Średzkiej w Paczkowie coraz bliżej, budowa do końca 2020 r. 

Dzisiaj Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu poinformował o podpisaniu umowy z firmą Budownictwo Drogowe KRUG na budowę chodnika w ul. Średzkiej w Paczkowie. Ma on prowadzić od torów kolejowych do granic miejscowości. Koszt planowanej inwestycji to 735 tysięcy złotych. Paczkowianie będą mogli skorzystać z nowego chodnika jeszcze w tym roku, gdyż budowa ma się zakończyć jeszcze w 2020 r. Chodnik w Paczkowie będzie miał długość 530 metrów. Pieszy ciąg gmina wybuduje z betonowej kostki brukowej. Jego szerokość wyniesie od 1,5 do 3 metrów. W ciągu chodnika zostaną firma KRUG postawi też dwa przystanki autobusowe.

Chodnik w Paczkowie coraz bliżej – cieszy się z tego lokalny radny Ryszard Dyzma, który jest cytowany przez portal paczkowo.com: – Zgłoszony a zarazem zwycięski projekt do budżetu obywatelskiego na dokumentację spowodował finał w postaci Decyzji Pana Burmistrza Szkudlarka i Rady Miejskiej o przeznaczeniu środków finansowych Gminy na realizację tej inwestycji.

Projekt o nazwie „Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę chodnika” znalazł się wśród projektów Budżetu Obywatelskiego gminy na rok 2017.

Fotografia pochodzi z oficjalnej strony Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Chodnik w Paczkowie coraz bliżej

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *