Koronawirus: 7 zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz, 5 to feralne wesele

Najnowsze dane wskazują, że mamy 7 aktywnych przypadków COVID-19 (koronawirus) w gminie Swarzędz, Sanepid zaznacza, że 5 zakażeń to pechowe wesele. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu opublikowała dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Dane te się odnoszą do 20 sierpnia 2020 r. Zgodnie z nimi mamy w gminie Swarzędz 7 aktywnych przypadków COVID-19 (koronawirus), a zgodnie z wypowiedzią Anny Pawłowskiej kierującej stacją, 5 przypadków to wesele, które się odbyło w gminie. Wskazywała ona ogniska wirusa w powiecie poznańskim, a jednym z nich jest uroczystość w Swarzędzu (co nie oznacza, że zarażeni to mieszkańcy gminy):

Mamy także aktywne ogniska związane z uroczystościami; ceremonią protestancką (7 zakażeń), oraz weselem w Swarzędzu (5 zakażeń). Kolejne ognisko związane jest z uroczystością chrzcin w Tarnowie Podgórnym” – zaznaczyła Anna Pawłowska w wypowiedzi dla portalu epoznan.pl.

Od początku pandemii w gminie Swarzędz mieliśmy 20 zarażeń. Pośród aktywnych przypadków 1 osoba podlega leczeniu szpitalnemu. 6 jest w izolacji, z czego 1 w izolatorium, a 5 w izolacji domowej. Mamy też w gminie 12 ozdrowieńców.

Powiat i województwo

W powiecie poznańskim nastąpił przyrost aktywnych przypadków. Jest ich teraz 107. 8 osób jest hospitalizowanych. 5 mieszkańców powiatu przebywa w izolatorium, natomiast 94 w izolacji domowej. 119 osób z obszaru powiatu poznańskiego pokonało koronawirusa, jednak 3 osoby zmarły.

Najwięcej aktywnych przypadków pośród gmin powiatu jest w Luboniu – 24. Również dużo osób jest aktualnie zarażonych w gminie Komorniki (22). Najwięcej zakażeń od początku pandemii było do tej pory w gminie Komorniki – 33. Dalej są gminy Luboń (29) i Mosina (28). Niestety dane przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną nie podają informacji dotyczących Mosiny. Dane udostępnione na 18 sierpnia mówiły o 7 aktywnych przypadkach i o 26 zarażeniach od początków badań.

W mieście Poznań obecnie zarażonych jest 125 osób. 9 poznaniaków jest leczonych w szpitalu. 14 osób znajduje się w izolatorium, a 102 w izolacji domowej. 204 mieszkańców stolicy regionu pokonało COVID-19, 7 osób natomiast zmarło.

Dane pochodzące z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu aktualne na dzień 20 sierpnia 2020 r. mówią o 1 484 aktywnych przypadkach. Liczba osób zakażonych koronawirusem do tej pory w Wielkopolsce wynosi 4 938. Wyleczonych Wielkopolan mamy 3 269. Obecnie hospitalizowanych jest 170 osób, a 218 mieszkańców regionu zmarło.

Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

COVID koronawirus Swarzędz wesele

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *