XII Spotkanie Zespołów Seniorskich – w sobotę nad Jeziorem była biesiada

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, w sobotę 17 lipca 2021, na Scenie przy Jeziorze Swarzędzkim odbyło się XII Spotkanie Zespołów Seniorskich.

Była to okazja do wspólnego biesiadowania z zespołami i chórami z gmin Krzykosy, Murowana Goślina, Kleszczewo, Kostrzyn, Luboń i Pobiedziska.

Jako pierwszy wystąpił gospodarz – Zespół Regionalny Olszyna.  Zabrzmiały piosenki z dawnych lat i melodie biesiadne. Następnie, kolejno po sobie prezentowały się przybyłe zespoły. Na finał XII spotkania wystąpiła ponownie Olszyna, która swoją muzyką zaprosiła do hucznej zabawy.

Wszystkie zaproszone zespoły śpiewacze otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Mariana Szkudlarka pamiątkowe statuetki. Podczas spotkania nie obyło się bez wzruszeń i gromkich braw – dwie artystki, które opuściły Swarzędzkie Olszyny, nagrodzone zostały za wieloletnią przygodę z zespołem, otrzymując z rąk Pana Burmistrza piękne kwiaty oraz dyplom uznania.

Seniorzy udowodnili, że potrafią nie tylko fantastycznie śpiewać, ale również tańczyć i dobrze się bawić. Swarzędzkie Spotkania Zespołów Seniorskich są od lat wielkim świętem piosenki zarówno dla organizatorów, jak i zaproszonych gości, dlatego na koniec prowadząca spotkanie Patrycja Klimaszewska wyraziła nadzieję, że za rok nic nie stanie na przeszkodzie by móc spotkać się podczas kolejnego biesiadowania. Wszystkie zaproszone Zespoły po zakończeniu części oficjalnej spotkały się przy kawie i słodkim.

Ośrodek Kultury w Swarzędzu

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

XII Spotkanie Zespołów Seniorskich
XII Spotkanie Zespołów Seniorskich – w sobotę nad Jeziorem była biesiada. Fot. OK w Swarzędzu.

XII Spotkanie Zespołów Seniorskich

XII Spotkanie Zespołów Seniorskich

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *