Obwieszczenie w sprawie obwodów głosowania

OBWIESZCZENIE

Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

z dnia 21 września 2018 roku

 

Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, 1000 i 1349) Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.:

 

Nr obwodu głosowaniaGranice obwodu głosowaniaSiedziba obwodowej komisji wyborczej
1Miasto Swarzędz, ulice: Armii Poznań, Gen. Józefa Bema, Heleny Modrzejewskiej, Henryka Szumana, Jakuba Przybylskiego, Jaskółcza, Jędrzeja i Jana Śniadeckich, Józefa Pieprzyka, Józefa Rivoliego, Leśna, 3 Maja, Orla, Pawia, Piaskowa, Plac Handlowy, Plac Zielony, Porzeczkowa, Poziomkowa, Słowicza, Sosnowa, Stanisława Konarskiego, Stanisława Staszica, Teofila Kaczorowskiego, Topolowa, Tortunia, Żurawia.Szkoła Podstawowa nr 5, os. Mielżyńskiego 3a, 62-020 Swarzędz

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

2Miasto Swarzędz: Osiedle Edwarda Raczyńskiego.Szkoła Podstawowa nr 5, os. Mielżyńskiego 3a, 62-020 Swarzędz

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

3Miasto Swarzędz: Osiedla: Hipolita Cegielskiego, Tytusa Działyńskiego od nr 1A do 1K.Szkoła Podstawowa nr 5, os. Mielżyńskiego 3a, 62-020 Swarzędz

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

4Miasto Swarzędz, Osiedla: Macieja Mielżyńskiego, Tytusa Działyńskiego nr 1 i od nr 2 do końca.Szkoła Podstawowa nr 5, os. Mielżyńskiego 3a, 62-020 Swarzędz
5Miasto Swarzędz, ulice: Antoniego Tabaki, Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Dworcowa, Działkowa, Harcerska, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego, Jana Kasprowicza, Jesionowa, Krańcowa, Kręta, Ks. Piotra Wawrzyniaka, Malinowa, Meblowa, Miodowa, Morelowa, Napoleońska, Piotra Skargi, Poznańska, Rzemieślnicza, Stanisława Kirkora, Stawna, Strzelecka (od nr 17 do końca), Wiśniowa.Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 14, 62-020 Swarzędz

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

6Miasto Swarzędz, ulice: Arkadego Fiedlera, Boczna, Bursztynowa, Diamentowa, Elizy Orzeszkowej, Gen. Tadeusza Kutrzeby, Gwiaździsta, Jana Brzechwy, Jana Matejki, Jarosława Dąbrowskiego, Józefa Kraszewskiego, Józefa Poniatowskiego, Karola Marcinkowskiego, Kórnicka (od drogi krajowej 92 do torów kolejowych trasy E – 20), Księżycowa, Kwiatowa, Pauliny i Augusta Wilkońskich, Platynowa, Pogodna (od ulicy Średzkiej do ulicy Kórnickiej), Polna, Południowa, Promykowa, Rabowicka, Słoneczna, Srebrna, Szmaragdowa, Średzka, Tadeusz Kościuszki, Tadeusza Staniewskiego, Warsztatowa, Władysława Sikorskiego, Wschodnia, Złota.Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Polna 21, 62-020 Swarzędz

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

7Miasto Swarzędz, ulice: Aleksandra Fredry, Bednarska, Bolesława Prusa, Bronisława Geremka, Ciesielska, Garbarska, Garncarska, Graniczna, Ignacego Krasickiego, Jana Kochanowskiego, Józefa Chełmońskiego, Józefa Wybickiego, Kowalska, Kórnicka (od torów kolejowych trasy E – 20 do końca), Krawiecka, Kupiecka, Kuśnierska, Leona Wyczółkowskiego, Łąkowa, Marii Curie-Skłodowskiej, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Miła, Murarska, Nowowiejska, Okrężna, Płóciennicza, Pogodna (od ulicy Kórnickiej do końca), Rolna, Romualda Traugutta, Spokojna, Stefana Żeromskiego, Sukiennicza, Szewska, Ślusarska, Tysiąclecia, Warzywna, Władysława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zachodnia, Zielona.Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Polna 21, 62-020 Swarzędz

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

8Miasto Swarzędz, ulice: Augusta Cieszkowskiego (z wyłączeniem budynków 37A do G), Cicha, Cmentarna, Cybińska, Grunwaldzka, Jasińska, Juliusza Słowackiego , Jurija Gagarina, Kobylnicka, Leonida Teligii, Osiedlowa, Prof. Jana Rutkowskiego, Przełajowa, Różana, Skryta, Sporna, Wąska, Wrzesińska, Zacisze, Zwycięstwa, Zygmunta Grudzińskiego (z wyłączeniem budynków 7A , 7B, 7C i 7D), Żwirki i Wigury, Żytnia.Cech Stolarzy, ul. Wrzesińska 41, 62-020 Swarzędz
9Miasto Swarzędz, ulice: Adama Mickiewicza, Bramkowa, Cechowa, Gołębia, Górków, Gruszczyńska, Jana Kilińskiego, Kącik, Kosynierów, Kórnicka (od Rynku do drogi krajowej 92), Krótka, Mała Rybacka, Mylna, Nowa, Nowy Świat, Ogrodowa, Piaski, Plac Niezłomnych, Plac Powstańców Wielkopolskich, Podgórna, Rynek, Strzelecka od nr 1 do 13, Św. Marcina, Warszawska, Wiankowa, Wielka Rybacka, Zamkowa od nr 1 do 26, Zapłocie.Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Zamkowa 20, 62-020 Swarzędz
10Miasto Swarzędz, Osiedla: Dąbrowszczaków od nr 19 do końca, Władysława IV, Zygmunta III Wazy.Szkoła Podstawowa Nr 3, os. Czwartaków 1, 62-020 Swarzędz
11Miasto Swarzędz, Osiedle Dąbrowszczaków od nr 1 do 18, ulice: Zamkowa od nr 27 do końca, Zygmunta Grudzińskiego 7A, 7B, 7C i 7D.Szkoła Podstawowa Nr 3, os. Czwartaków 1, 62-020 Swarzędz

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

12Miasto Swarzędz, Osiedla: Czwartaków nr 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17, 18, Kościuszkowców od nr 1 do 12.Szkoła Podstawowa Nr 4, os. Kościuszkowców 4, 62-020 Swarzędz

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

13Miasto Swarzędz, Osiedle Kościuszkowców od nr 14 do końca.Szkoła Podstawowa Nr 4, os. Kościuszkowców 4, 62-020 Swarzędz

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

14Miasto Swarzędz, ulice: Augusta Cieszkowskiego od nr 37A do 37G, Gryniów, osiedle Czwartaków 2, 3, 4, 10, 11, 12, 19, 20, 21, 22, 23.Przedszkole nr 2, os. Czwartaków 8, 62-020 Swarzędz

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

15Wieś Jasin.Świetlica Wiejska, Jasin Wrzesińska 152, 62-020 Swarzędz
16Wsie: Gortatowo, ŁowęcinSzkoła Podstawowa Nr 1, Zamkowa 20, 62-020 Swarzędz
17Wieś Zalasewo. ulice: Angielska, Austriacka, Belgijska, Botaniczna, Cedrowa, Chorwacka, Cytrusowa, Czeska, Deszczowa, Duńska, Fińska, Francuska, Glebowa, Grecka, Hebanowa, Hiszpańska, Holenderska, Irlandzka, Kokosowa, Kórnicka, Litewska, Łotewska, Mahoniowa, Niemiecka, Norweska, Owocowa, Palisandrowa, Piesza, Piknikowa, Plac Europejski, Planetarna, Polska, Portugalska, Pszczelna, Radosna, Rosyjska, Roślinna, Równa, Rzepakowa, Serdeczna, Sielska, Skibowa, Słowacka, Spacerowa, Szwajcarska, Szwedzka, Srebrna, Szmaragdowa, Średzka, Tadeusza Staniewskiego, Ukraińska, Ukośna, Wesoła, Węgierska, Włoska, Wspólna, Wypoczynkowa.Świetlica Wiejska, Zalasewo Kórnicka 220, 62-020 Swarzędz
18Wsie: Garby, Kruszewnia, Rabowice.Przedszkole Publiczne, Zalasewo ul. Spacerowa 4, 62-020 Swarzędz
19Wsie: Karłowice, Wierzonka, WierzenicaSzkoła Podstawowa, Wierzonka ul. Karłowicka 3, 62-006 Kobylnica
20Wsie: Paczkowo, Puszczykowo-Zaborze, Sarbinowo, Sokolniki Gwiazdowskie.Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 16, 62-021 Paczkowo

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

21Wieś Gruszczyn.Świetlica Wiejska, Gruszczyn ul. Swarzędzka 40, 62-006 Kobylnica

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

22Wsie: Kobylnica, Katarzynki, UzarzewoSzkoła Podstawowa, ul. Poznańska 50, 62-006 Kobylnica
23Wsie: Bogucin, JanikowoŚwietlica Wiejska, Bogucin ul. Wrzosowa 81, 62-006 Kobylnica
24Wieś Zalasewo, ulice: Agrestowa, Astronomiczna, Armii Poznań, Borówkowa, Figowa, Galileusza, Jana Heweliusza, Jeżynowa, Józefa Rivoliego, Mokra, Orzechowa, Osiedle Leśne, Osiedle Sarmackie, Osiedle Tarasowe, Osiedle Ułańskie, Osiedle Wielkopolskie, Osiedle Wiktoriańskie, Osiedle Władysława Zamoyskiego, prof. Ryszarda Kosteckiego, prof. Józefa Kostrzewskiego, Poziomkowa, Siewna, Transportowa, Truskawkowa, Zagajnikowa, Zaleśna.Szkoła Podstawowa Nr 2, Zalasewo Hewelisza 26, 62-020 Swarzędz

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

 

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;

2) całkowitej niezdolności do pracy;

3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;

4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów;

5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów;

a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Poznaniu I najpóźniej do dnia 8 października 2018 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;

2) całkowitej niezdolności do pracy;

3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;

4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów;

5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów;

a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz najpóźniej do dnia 12 października 2018 r.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 21 października 2018 r. od godz. 700 do godz. 2100.

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: