Kolejny wzrost zakażeń w gminie Swarzędz: 46 aktywnych przypadków

Nowy raport Sanepidu pokazuje kolejny wzrost liczby zakażeń w gminie Swarzędz, gdzie jest już 46 aktywnych przypadków COVID-19.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przedstawiła dane aktualne na dzień 8 października 2020 r. Wskazują one na kolejny wzrost zakażeń w gminie Swarzędz. Mamy obecnie do czynienie z 46 aktywnymi przypadkami. Jest to zdecydowanie najwięcej spośród gmin powiatu poznańskiego. Od początku pomiarów stwierdzono już 85 zarażeń patogenem. 2 osoby przebywają na leczeniu w szpitalu. 1 osoba znajduje się w izolatorium, a 43 w izolacji domowej. 38 mieszkańców Swarzędza wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

Powiat poznański

W powiecie poznańskim jest aktualnie 318 aktywnych przypadków koronawirusa. Chorowało do tej pory 652 mieszkańców gmin wokół Poznania. 20 osób jest hospitalizowanych, 3 znajdują się w izolatorium, a 295 w izolacji domowej. 324 mieszkańców powiatu to tak zwani ozdrowieńcy, 10 osób natomiast zmarło.

Spośród gmin w powiecie poznańskim najpoważniejsza sytuacja jest w gminie Swarzędz – 46 aktywnych przypadków. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to najliczniejsza gmina, stąd taki wynik wielce nie dziwi. Dalej są gminy Murowana Goślina (32 aktywne przypadki) i Czerwonak (31 aktywnych przypadków). Najmniej zarażeń jest w Puszczykowie – 6 i w Kleszczewie – 7.

Poznań

W stolicy Wielkopolski liczba aktywnych przypadków wzrosła do 601. Od początku pandemii koronawirusa stwierdzono u 1 140 poznaniaków. 51 osób przebywa w szpitalu na leczeniu, 8 osób znajduje się w izolatorium, a 542 mieszkańców Poznania przebywa w izolacji domowej. 518 poznaniaków przeszło zakażenie koronawirusem, a 22 zmarło.

Wielkopolska

W województwie wielkopolskim jest obecnie 2 766 aktywnych przypadków zakażeń koronawirusem. Od początku pomiarów zakażonych było już 9 606 mieszkańców regionu. W szpitalach znajduje się 463 Wielkopolan. 347 mieszkańców województwa zmarło, 6 493 osoby to ozdrowieńcy. Powyższe dane dotyczące województwa wielkopolskiego pochodzą z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, są aktualne na dzień 8 października 2020 r.

Żółta strefa

Od soboty, 10 października obowiązywać będzie na terenie całego kraju żółta strefa (oczywiście z wyłączeniem miejsc, gdzie ogłoszono strefę czerwoną). Więcej na temat związanych z nią obostrzeń można przeczytać tutaj.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *