Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Pobiedziskach – otwarcie 1 września

1 września 2023 oficjalnie otwarta zostanie nowa siedziba Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska im. Łukasza Opalińskiego.

Nowa siedziba zlokalizowana jest w budynku zabytkowego dworca kolejowego. Małgorzata Halber, dyrektorka Biblioteki wyjaśnia: – Od października ubiegłego roku trwały prace adaptacyjne, instalacyjne, wykończeniowe. Po czym wyposażono wnętrze w zaprojektowaną zabudowę biblioteczną, meble oraz sprzęt IT i multimedia. Wbudowane w stare mury przestrzenie zyskały nowoczesny charakter. Na dwóch poziomach znalazły się wypożyczalnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czytelnia, stanowiska komputerowe z dostępem do drukarki, multimedialna scena z trybuną, strefa wi-fi, przestrzeń dla dzieci z rodzicami, strefa seniora oraz sala warsztatowa i laboratorium przyszłości ze studiem nagrań.

Czytelnicy będą mogli skorzystać z szeregu udogodnień. Jednym z nich będzie książkomat, umożliwiający korzystanie z książek bez względu na porę dnia i dzień tygodnia. Ponadto w placówce zainstalowano windę oraz pętlę indukcyjną dla osób niedosłyszących. Wszyscy mieszkańcy będą mogli podziwiać całą Bibliotekę podczas dnia otwartego, który zaplanowano na 2 września.  – Ważnym elementem wystroju Biblioteki jest odniesienie się do dziejów Ziemi Pobiedziskiej. Powstały tam bowiem grafiki z wizerunkami osobistości związanych z Pobiedziskami, a także gabloty z artefaktami. Ufamy, że to miejsce będzie skarbcem wiedzy, a także kreatywnych działań inspiracji. Miejscem spotkań ludzi z książką, kulturą, łączącym pokolenia, współczesność z historią. Miejscem wielu początków podróży w dosłownym i symbolicznym znaczeniu – dodaje Małgorzata Halber.

Źródło: Powiat Poznański, oprac. red., fot. R. Domżał, UMiG Pobiedziska

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej
Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Pobiedziskach – otwarcie 1 września. Fot. R. Domżał, UMiG Pobiedziska.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *