Eko Powrót do Szkoły – ETC Swarzędz zaprasza na wspólne warsztaty!

W sobotę, 26 sierpnia, centrum handlowe ETC Swarzędz zaprasza dzieci i rodziców do wspólnych przygotowań do powrotu do szkoły. W planie na ten dzień są eko warsztaty, podczas których dzieciaki własnoręcznie wykonają domki lęgowe dla ptaków i ekologiczne woskowijki, a przy okazji uzupełnią szkolną wyprawkę. Eko Powrót do Szkoły w ETC Swarzędz!

Swarzędzkie centrum handlowe ETC zaprasza wszystkich miłośników przyrody, ekologii i kreatywnych warsztatów na niezwykłe wydarzenie „Eko Powrót do Szkoły”, które odbędzie się 26 sierpnia (sobota) w godzinach 12:00 – 18:00. To będzie doskonała okazja dla dzieci i ich rodziców, by w sposób interaktywny i inspirujący przypomnieć sobie o pięknie natury oraz dowiedzieć się, jak możemy wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska.

Uczestnicy kreatywnych zajęć wezmą udział w pasjonującej grze paszportowej, która pozwoli zgłębić tajemnice ekologii w ciekawy sposób. Dzieci, biorąc udział w eko warsztatach, gromadzić będą pieczątki, a kto zdobędzie komplet, otrzyma EKO certyfikat i praktyczne nagrody – elementy wyprawki szkolnej, takie jak zeszyty, bawełniane worki szkolne czy piórniki – a wszystko wykonane z materiałów ekologicznych.

Podczas warsztatów dzieci wykonają budki lęgowe dla ptaków, a przy okazji dowiedzą się, jak chronić i pomagać naszym skrzydlatym przyjaciołom. Domki będzie można zabrać ze sobą i umieścić na drzewie w sąsiedztwie domu lub przekazać do dyspozycji ETC – wtedy znajdą swoje miejsce na terenie zewnętrznym centrum handlowego. Tego dnia mali ekolodzy wykonają także woskowijki, czyli ekologiczne zamienniki folii aluminiowej czy spożywczej. Woskowijka to kawałek naturalnego materiału nasączonego woskiem pszczelim, który posłuży do przykrywania żywności, a także spakowania kanapek do szkoły. Jest wielokrotnego użytku, dlatego nie tylko idealnie wpisuje się w filozofię „zero waste”, ale także jest prostym rozwiązaniem przydatnym w codziennym życiu, które faktycznie służy ochronie środowiska. Dzieci zabiorą do domu 3 wykonane przez sobie woskowijki.

„Eko Powrót do Szkoły” to wyjątkowa okazja dla dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, nauki, działania na rzecz ochrony środowiska i budowania świadomości ekologicznej, a przy okazji do uzupełnienia szkolnej wyprawki. Zapraszamy! Sobota, 26 sierpnia, start – godz. 12:00!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Eko Powrót do Szkoły
Eko Powrót do Szkoły – ETC Swarzędz zaprasza na wspólne warsztaty!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *