Nowa publikacja swarzędzkiego regionalisty Antoniego Kobzy

Nowa publikacja swarzędzkiego regionalisty Antoniego Kobzy pt. „Polacy i Niemcy, szlachta i włościanie. Ziemia swarzędzka” jest już dostępna. Publikacja zawiera dużo wiadomości o dawnych mieszkańcach ziemi swarzędzkiej, przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych genealogią i dziejami własnej rodziny.

Książkę, w cenie 40 zł, można nabyć w Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków, w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki oraz bezpośrednio od autora.

Dzięki publikacji można odszukać własnych przodków żyjących na ziemi swarzędzkiej w XIX wieku, poznać interesującą historię rodu „polskich” Sarrazinów oraz ciekawostki dotyczące przedstawicieli znanych familii mieszkających na terenie obecnej gminy Swarzędz, a także dowiedzieć się, że niektórzy z wielkich właścicieli ziemskich narodowości niemieckiej żenili się z Polkami popełniając mezalians.

Autor publikacji, Antoni Kobza, jest regionalistą, miłośnikiem Swarzędza i jego okolic. Absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, a wcześniej student Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu. Emerytowany nauczyciel, który obok historii interesuje się archeologią, numizmatyką, geologią, astronomią i speleologią. Jest autorem książek pt. „Dwory i folwarki ziemi swarzędzkiej” (2011), „Dzieje wsi okolic Swarzędza” (2018), a także artykułów popularno-naukowych ukazujących się w Kronice Wielkopolski oraz Zeszytach Swarzędzkich. Ponadto od 2018 r. w Prosto z ratusza publikuje artykuły w ramach cyklu „Swarzędzki alfabet historyczny Antoniego Kobzy”. Współtworzył, wraz ze Swarzędzką Telewizją Kablową, sześcioczęściowy serial „Historia Swarzędza”.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Nowa publikacja swarzędzkiego regionalisty
Nowa publikacja swarzędzkiego regionalisty Antoniego Kobzy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *