Remis z GKS-em Dopiewo. „Sprawiedliwy wynik”

Seniorzy Unii Swarzędz w 10. kolejce IV ligi zremisowali z GKS-em Dopiewo 1:1. Bramkę dla SKS-u zdobył Kamil Boruń.

– W przekroju całego meczu ten rezultat jest wynikiem sprawiedliwym – mówił po ostatnim gwizdku drugi trener Unii Damian Ludwiczak. Pierwsza połowa była wyrównana z lekką przewagą Unitów. Oba zespoły tworzyły akcje podbramkowe. Do stuprocentowej sytuacji udało się dojść Tomaszowi Węcławkowi, niestety zabrakło mu precyzji i do przerwy kibice nie zobaczyli goli.

Po zmianie stron w pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Kamil Boruń. Napastnik „Dumy Swarzędza” znajdował się jednak na pozycji spalonej i sędzia nie uznał tego trafienia. W 53. minucie ten sam futbolista dopiął swego i wyprowadził SKS na prowadzenie.

Później jeszcze po jednej okazji mieli ponownie Boruń oraz Mateusz Świergiel, ale żaden z nich nie wykorzystał swojej szansy. Gospodarze wyrównali w 75. minucie. Gola strzelił Michał Dzięgo. Pod koniec spotkania GKS miał piłkę meczową. Jeden z piłkarzy dopiewskiej drużyny w akcji sam na sam oddał udarzenie, które Dariusz Nowak sparował na poprzeczkę. Miał jeszcze szansę dobić na pustą bramkę, ale strzelił nieczysto i batalia zakończyła się rezultatem 1:1.

– Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomem pod względem umiejętności piłkarskich. Było to typowe IV-ligowe przeciętne spotkanie – podsumował boiskowe wydarzenia trener Ludwiczak.

GKS Dopiewo – Unia Swarzędz 1:1 (0:0)

Bramki: Kamil Boruń (53′) – Michał Dzięgo (75′).

Skład Unii: 12. Dariusz Nowak – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 17. Mikołaj Nowak, 14. Patryk Pawłowski – 8. Filip Soboń, 10. Mateusz Świergiel, 20. Patryk Piasek (75′ 21. Kacper Sztuba), 7. Tomasz Węcławek, 11. Dominik Nowacki (65′ 18. Marek Olejnik)– 19. Kamil Boruń.

Jan Piechota; fot. Szymon Kawecki

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Mieszko Gniezno92735-79-0-03-0-06-0-0
2Tarnovia Tarnowo P.102524-108-1-14-1-14-0-0
3Warta Międzychód102229-157-1-25-0-12-1-1
4Grom Plewiska101723-124-5-11-3-13-2-0
5Wełna Skoki101622-205-1-44-0-31-1-1
6Unia Swarzędz101612-175-1-42-0-03-1-4
7Lubuszanin Trzcianka101419-134-2-43-1-11-1-3
8Iskra Szydłowo101426-234-2-43-0-21-2-2
9Nielba Wągrowiec101318-214-1-52-1-32-0-2
10Orły Pniewy91216-143-3-33-2-10-1-2
11Kotwica Kórnik101215-183-3-41-1-32-2-1
12Huragan Pobiedziska101112-253-2-52-1-31-1-2
13GKS Dopiewo10816-202-2-60-2-32-0-3
14GLKS Wysoka1068-211-3-61-2-20-1-4
15Sparta Oborniki1059-221-2-70-0-01-2-7
16Pogoń Łobżenica1045-311-1-80-1-61-0-2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: