Żądał pieniędzy i pobił seniora – swarzędzaninowi grozi 12 lat więzienia

Jak informuje policja, 24-letni swarzędzanin, w lipcu żądał pieniędzy i pobił seniora wykonującego swoją pracę. Został zatrzymany dzień po zdarzeniu.

Sytuacja miała miejsce 23 lipca 2021 roku, w godzinach porannych. 24-latek, widząc na ulicy seniora wykonującego swoją pracę, chciał okraść – żądał pieniędzy, a gdy się okazało, że napadnięty nie ma pieniędzy, brutalnie go pobił. Starszy mężczyzna nie miał możliwości zareagowania na atak silniejszego napastnika. Starszy człowiek został przewrócony, a następnie kopany i okładany pięściami po całym ciele. Dopiero obecność przechodnia odstraszyła napastnika.

Sprawą niezwłocznie po zgłoszeniu zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu. Udało się im szybko i sprawnie ustalić tożsamość sprawcy. Następnego dnia po zdarzeniu młody swarzędzanin został zatrzymany przez policjantów.

Prokuratura Rejonowa Poznań – Nowe Miasto i Wilda postawiła zarzuty usiłowania rozboju, uszkodzenia ciała i narażenia człowieka na utratę życia lub zdrowia. Co więcej sąd podjął decyzję o zastosowaniu najwyższego środka zapobiegawczego, jakim jest 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za swoje czyny młody swarzędzanin może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Żądał pieniędzy i pobił seniora
Swarzędzaninowi grozi nawet 12 lat więzienia. Fot. ilustracyjna.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *