Koronawirus: Swarzędz zdrowy, ale ograniczenia w pracy targowiska

Koronawirus i Swarzędz: nie ma chorych w Swarzędzu. Praca swarzędzkiego targowiska zostanie ograniczona to handlu wewnątrz budynku. 

To już kolejny dzień zmagań swarzędzan z ryzykiem jakim jest koronawirus. Jak na razie wychodzimy z tego zwycięsko. Do dzisiaj nie stwierdzono jakichkolwiek zarażeń koronawirusem wśród mieszkańców gminy. Tak jak pisaliśmy wcześniej, nadal w domowej kwarantannie przebywa 4-osobowa rodzina. Jest to normalna procedura dla osób wracających zza granicy. Swarzędzki Ratusz przypuszcza, że w najbliższych dniach liczba osób objętych kwarantanną może wzrastać, z uwagi na powroty rodaków z innych krajów.

Natomiast zgodnie z zaleceniem Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, targowiska, na których odbywa się sprzedaż środków spożywczych z punktów otwartych (np. stragany) zostały zamknięte. Jako że zalecenie to nie dotyczy obiektów o infrastrukturze zamkniętej, czyli budynków zlokalizowanych na targowiskach, należy przypuszczać, wewnętrzna część swarzędzkiego bazaru pozostanie otwarta. Szczegóły zostaną podane przez UMiG 18 marca.

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z koronawirusem przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *