Rekordowy WOŚP w Swarzędzu: zebrano 432 tys., a aukcje jeszcze trwają

Finał WOŚP w 2024 roku okazał się w Swarzędzu rekordowy. Udało się zgromadzić ponad 432 tys. zł, ale to nie jest wynik ostateczny, ponieważ trwają jeszcze aukcje. Co więcej, na ostateczne rozliczenie przez Fundację WOŚP trzeba będzie poczekać kilka tygodni. 

Zgodnie z informacją przekazaną przez Swarzędzki Sztab WOŚP działający przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu, kwota zebrana w ramach akcji wyniosła 432 267,87 zł. Cały czas trwają aukcje przedmiotów niezlicytowanych podczas finału na portalu Allegro.

Oto poszczególne elementy, które złożyły się na wynik zbiórki:

  • wolontariusze oraz puszki stacjonarne – 244 602,24 zł, co stanowi wynik lepszy o 65 tys. zł w porównaniu z rokiem ubiegłym,
  • licytacje – 141 850 zł, zebrano więcej o 23 tys. zł w porównaniu z Finałem z 2023 roku,
  • Swarzędzki Bieg WOŚP – 13 493,47 zł,
  • loterie fantowe – 10 011 zł,
  • e-skarbonka – 36 743 zł.

Jak już pisaliśmy, kulminacją licytacji jest walka o Złote Serduszko WOŚP. Do Swarzędzkiego Sztabu trafiło jedno z piętnastu serduszek, które są licytowane nie przez Fundację WOŚP. Zostało ono zlicytowane za kwotę 42 tys. zł. Zwycięzcą licytacji jest pan Bartłomiej Paprocki.

32. Finał WOŚP odbywał się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Rekordowy WOŚP w Swarzędzu
Rekordowy WOŚP w Swarzędzu: zebrano 432 tys., a aukcje jeszcze trwają

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *