Burmistrz Szkudlarek: wszystkie sklepy poza spożywczymi i aptekami powinny być zamknięte

Koronawirus i Swarzędz: Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek w wywiadzie dla Tygodnika Swarzędzkiego stwierdził, że według niego „wszystkie sklepy poza spożywczymi i aptekami powinny być zamknięte”.

Rozmowa przeprowadzona z burmistrzem Swarzędza dotyczyła stanu miasta i gminy wobec zagrożenia jakim jest koronawirus. M. Szkudlarek podkreślił, że tak jak cały kraj, miasto uczy się działać w nowych okolicznościach. Zauważył natomiast, że w jego przekonaniu, Swarzędz jest nieźle przygotowany, na tyle, na ile to jest możliwe.

Jeśli chodzi o gminne przygotowania – jesteśmy w podwyższonej gotowości, sprawdziliśmy posiadany sprzęt, wdrożyliśmy wszystkie procedury.

Burmistrz zauważył także, że w najbliższym czasie można się spodziewać dalszych ograniczeń dla mieszkańców. W dużej mierze pochodzą one ze szczebla ogólnokrajowego. Co więcej, zaznaczył, że sam uważa, że powinny zostać otwarte tylko sklepy spożywcze oraz apteki. Natomiast cała produkcja nie dotycząca tych obszarów powinna być czasowo wstrzymana. I choć, jak sam mówi, wierzy w mieszkańców i ich racjonalne podejście, to zauważa:

Ja mogę jedynie apelować o rozsądek i nie opuszczanie domu bez potrzeby. „Boom” przeżywały sklepy ogrodnicze i markety budowlane. Dla wspólnego dobra powstrzymajmy się, przecież kwiatki, drzewka czy trawę możemy kupić później.

W rozmowie burmistrz zaznaczył też, że można przypuszczać, że prędzej czy później i w Swarzędzu trafi się przypadek osoby zarażonej koronawirusem. Ważne, by wówczas zachować spokój i by liczba chorych była jak najniższa.

Całą treść wywiadu można przeczytać na stronach Tygodnika Swarzędzkiego – tutaj.

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z koronawirusem przeczytasz tutaj.

/fot. M. Błachnio/

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Burmistrz Szkudlarek: wszystkie sklepy poza spożywczymi i aptekami powinny być zamknięte

 • 24 marca 2020 at 11:29
  Permalink

  nie do końca się zgadzam ze stanowiskiem Burmistrza, że wszystkie sklepy poza spożywczymi i aptekami powinny być zamknięte, a co mają wtedy zrobić mieszkańcy którym nagle zacznie przeciekać kran czy nastąpi jakaś inna awaria w instalacji wodnej czy kanalizacyjnej – nie każdy ma w domu zapas odpowiednich uszczelek czy innych materiałów naprawczych,
  co ma zrobić ktoś któremu popsuje się lodówka czy np pralka lub telewizor,
  dlatego uważam, że część sklepów powinna być otwarta a przynajmniej powinny być otwarte działy z artykułami naprawczymi np wod-kan, elektrycznymi czy z innymi drobnymi akcesoriami jak i ze sprzętem AGD

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *