Przebudowa dawnego Hotelu 3 z dofinansowaniem niemal 2,8 mln zł

Trwa przebudowa dawnego Hotelu 3, na którą Urząd Miasta i Gminy otrzymał dofinansowanie z UE wartości prawie 2,8 mln zł.

29 listopada 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał umowę o dofinansowaniu na zadanie „Kompleksowa termomodernizacja byłego obiektu hotelowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby budynku użyteczności publicznej w Swarzędzu”.

Dofinansowanie przeznaczone będzie na zmianę sposobu użytkowania dawanego Hotelu 3 – wykonane zostaną prace termomodernizacyjne i adaptacyjne na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej. Całkowita wartość planowanego działania to 17.882.648,84 zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 2.798.121,96 zł. Więcej informacji TUTAJ.

Źródłem finansowania jest Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014 – 2020 w ramach Działania 11.3 „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze poprawy efektywności energetycznej w sektorze publicznym (REACT-EU)” („Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19″).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Przebudowa dawnego Hotelu 3
Przebudowa dawnego Hotelu 3 z dofinansowaniem niemal 2,8 mln zł

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *