Gmina Swarzędz już sprzedaje węgiel. Taniej niż w ustawie: 1900zł za tonę

Trwa już dystrybucja węgla na preferencyjnych warunkach – gmina Swarzędz sprzedaje węgiel w cenie 1900 zł brutto za tonę.

Od wtorku, 22 listopada, Gmina Swarzędz prowadzi dystrybucję węgla zgodnie z ustawą z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Dostawcą węgla jest PGE Paliwa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a punktem, w którym osoby uprawnione będą mogły odebrać zakupiony węgiel jest Skład Opału mieszczący się w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej 101, z którym Gmina Swarzędz zawarła umowę. Jak informuje burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek, udało się wynegocjować korzystniejszą, niż zapisana w ustawie cenę – na terenie gminy Swarzędz obniżono ją do kwoty 1900 zł brutto za tonę.

Węgiel już czeka na odbiorców, na wtorek 22 listopada było to już 150 ton. Kolejne transporty – na początek kilkaset ton – miały dotrzeć do Kobylnicy przed końcem tygodnia.
– Wszystkie osoby które złożyły wnioski o zakup preferencyjny węgla kamiennego proszone są o oczekiwanie na kontakt ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek. – Drogą telefoniczną lub mailową uzyskają Państwo informację o możliwości płatności za zakupiony węgiel, a także numer sprawy stanowiący tytuł wpłaty.

Gmina Swarzędz apeluje także do pozostałych uprawnionych osób, które chciałyby kupić węgiel tą drogą, o jak najszybsze składanie wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego, co umożliwi sprawne zorganizowanie dostaw. Komplet informacji na ten temat oraz wzór wniosku umieszczono na stronie www.swarzedz.pl.

– Cieszę się, zwłaszcza wobec pierwszego ataku zimy, że udało nam się tak szybko, jako jednej z pierwszych gmin, uruchomić sprzedaż węgla. Mam nadzieję, że będzie on dobrej jakości, bo takie zapewnienia mamy od dostawcy – dodaje burmistrz.

Źródło: materiały prasowe UMiG.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Gmina Swarzędz już sprzedaje węgiel
Gmina Swarzędz już sprzedaje węgiel. Taniej niż w ustawie: 1900 zł za tonę. Konferencja prasowa burmistrza. Fot. UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *