Program Moja Woda – rozpoczął się nabór wniosków

Rusza program Moja Woda: 22 marca 2021 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji zatrzymujących wody opadowe i roztopowe.

Wnioski przyjmowane są w ramach programu „Moja Woda”. Program ten ma na celu ochronę zasobów wodnych oraz minimalizację zjawiska suszy w Polsce poprzez zwiększenie poziomu retencji na terenie posesji przy budynkach mieszkalnych jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonych wód opadowych oraz roztopowych, w tym dzięki rozwojowi zielononiebieskiej infrastruktury. Celem strategicznym programu jest podniesienie poziomu ochrony przed skutkami zmian klimatu oraz zagrożeń naturalnych.

W celu złożenia wniosku o dofinansowanie należy:

  1. Założyć konto na portalu beneficjenta TUTAJ w celu pobrania, wypełnienia i przesłania wniosku o dofinansowanie.
  2. Pobrać, a następnie wypełnić aktywny formularz PDF wniosku o dofinansowanie.
  3. Wysłać wypełniony formularz wniosku do Funduszu za pomocą „SKRZYNKI PODAWCZEJ – PDF”– dostępnej na portalu beneficjenta.
  4. Wydrukować wypełniony formularz wniosku wraz z załącznikami, podpisać i dostarczyć: w wersji papierowej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (ul. Szczepanowskiego 15A, 60-541 Poznań, w godzinach jego pracy 8:00-15:00) albo za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Więcej informacji na temat programu Moja Woda oraz regulamin naboru wniosków można znaleźć TUTAJ

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Program Moja Woda
Program Moja Woda – rozpoczął się nabór wniosków

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *