Czytelnik: pracownicy bez maseczek! Biedronka: przypomnieliśmy im o zasadach

Alert Czytelnika: pracownicy sklepu Biedronka bez maseczek i rozkładają żywność bez rękawiczek, Biedronka opowiada, że przypomniała pracownikom o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa.

Kilka dni temu zgłosił się do nas zaniepokojony Czytelnik. Jest on stałym klientem sklepu Biedronka zlokalizowanego w Zalasewie przy ul. Planetarnej. Otóż zaniepokoił go fakt, że pomimo obowiązujących przepisów i zagrożenia epidemiologicznego, pracownicy sklepu nie noszą maseczek ochronnych, ani nie zakładają rękawiczek. Według naszego Czytelnika jest to tym bardziej niewłaściwe, gdyż rękawiczek czy maseczek nie mieli pracownicy rozkładający żywność – warzywa i owoce. A zatem mieli bezpośredni kontakt z produktem spożywczym. Według naszego Czytelnika sprawa miała się powtarzać notorycznie od przeszło tygodnia, a ponadto w znajdującym się obok sklepie Lidl, ale także w innych Biedronkach, problemu braku maseczek czy rękawiczek nie było.

Ponieważ pytanie i informacja skierowana do biura obsługi klienta sieci nie przynosiła żadnego skutku, Czytelnik poprosił nas, by sprawę nagłośnić. W oparciu o informacje, jakie przekazał nam nasz Czytelnik poprosiliśmy o wyjaśnienie biuro prasowe sieci Biedronka. Oto, jaką odpowiedź otrzymaliśmy:

Dziękujemy za sygnał, przypomnieliśmy pracownikom sklepu o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Zostali również ponownie poinstruowani o wewnętrznych regułach zachowania higieny przy pracy z towarem świeżym.

Przedstawiciele sieci dodali też, że dbają o bezpieczeństwo klientów i pracowników:

Ponadto na terenie naszych placówek kupujących oraz pracowników informujemy za pomocą plakatów przy wejściach do sklepów i ogłoszeń w systemie komunikacji głosowej o środkach bezpieczeństwa w związku z zaistniałą sytuacją. W naszych placówkach do dyspozycji klientów są żele antybakteryjne lub rękawiczki jednorazowe a kasy zostały wyposażone w osłony z pleksi. Przed kasami funkcjonują również czytelnie oznaczone strefy bezpiecznego odstępu między kupującymi.  Wszystkie te zasady są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Żeby była jasność – doskonale zdajemy sobie sprawę jak uciążliwa musi być praca w maseczce ochronnej, czy też w rękawiczkach. Ale wymaga się tego od pracowników różnych branż, nie tylko handlu. I warto pamiętać, że w miejscu, gdzie można mieć kontakt z tak wieloma ludźmi, jak w sklepie, warto też zadbać o własną ochronę.

Ponadto, niedopuszczalne jest nieprzestrzeganie zasad sanitarnych szczególnie w przypadku handlu produktami spożywczymi. Bo, choć wielu osobom się wydaje, że problemu koronawirusa nie ma, to twarde dane temu przeczą. Codziennie mamy po kilkaset zarażeń. A to że wszystko zostało na powrót otwarte, wynika nie z tego, że pandemii już nie ma, ale raczej, byśmy po pandemii mieli do czego wracać. Bo gospodarczo, społecznie, ale i psychicznie dłużej lockdownu już byśmy nie przetrwali. Dlatego, jeśli możemy, chrońmy siebie i innych.

Miejmy nadzieję, że sytuacja w sklepie Biedronka w Zalasewie uległa poprawie, a nasz Czytelnik oraz wszyscy inni klienci, będą mogli spokojnie robić zakupy, bez obaw o swoje zdrowie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *