Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Swarzędzu grała od rana

Ponad 345 tys. złotych zebraliśmy w Swarzędzu

Dotychczasowy wynik zbiórki podczas niedzielnego finału WOŚP w Swarzędzu to już 345.116,90 złotych! Pięknie pobiliśmy zeszłoroczny rekord! Serdecznie dziękujemy! I gramy dalej! A wszystko to „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”…

A jednak! Udało się! Stało się coś niesamowitego! Mieszkańcy gminy Swarzędz (ale nie tylko) po raz kolejny pokazali WIELKIE SERCA! Na dzisiaj zadeklarowana kwota wynosi 345.116,90 zł!!! A to oznacza że w Swarzędzu znów pobiliśmy rekord!!! Ostateczną kwotę poznamy w przeciągu kilku tygodni, kiedy to otrzymamy od Fundacji WOŚP potwierdzenie rozliczenia sztabu przez bank.

Na tegoroczny wynik składały się następujące punkty:

1.     wolontariusze kwestujący po mieście: 178 070,34

2.     licytacje: 134 060,00

3.     Swarzędzki Bieg WOŚP: 16 757,88

4.     loterie fantowe: 12 136,37

5.     grochówka od RSP Kruszewnia: 4 092,31

Tradycyjnie podczas swarzędzkiego Finału WOŚP można było wylicytować Złote Serduszko od Fundacji WOŚP. Tym razem, szczęśliwym posiadaczem stał się Dawid Kownacki, swarzędzanin reprezentant Polski w piłce nożnej, grający obecnie w Fortunie Dusseldorf, który nabył wspomniane serduszko za kwotę 32 000,00 zł!

Oprócz Złotego Serduszka, największe licytacje to m.in. instalacja paneli fotowoltaicznych, którą zlicytowano za kwotę 9 200,00 zł. W między czasie firma, która podarowała tę usługę, dołożyła drugi voucher na taką samą instalację, który osiągnął kwotę 9 300,00 zł ! Brawo!

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się koszulki podarowane przez Burmistrza Mariana Szkudlarka: koszulka Roberta Lewandowskiego osiągnęła niebagatelną kwotę 8 000,00 zł, Jakuba Błaszczykowskiego 2 000,00 zł, a Dawida Kownackiego 1000,00 zł.

Motocykl „Junak”, którego darczyńca pragnął pozostać anonimowy, wylicytowano za 7 000,00 zł, asystenta rzecznika KKS Lech Poznań za 3 500,00 zł, rejs jachtem po Bałtyku za 2 700,00 zł, rękawice z 49 Gali KSW za 2 000,00 zł, a podarowaną na ostatnią chwilę suknię ślubną za 600,00 zł (szczęśliwą posiadaczką stała się jedna ze swarzędzkich ochotniczek ze Straży Pożarnej). Gratulujemy!

Podarowany przez Bractwo Kurkowe trening strzelecki zlicytowano za 1000,00 zł, natomiast występ Swarzędzkiej Orkiestry na dowolnej rodzinnej uroczystości za 800,00 zł.

Zaproszenie na 16 Memoriał Arkadiusza Gołasia osiągnęło kwotę 700,00 zł.

Program imprezy obfitował w wiele, bardzo ciekawych punktów:

Po raz 5 wystartował swarzędzki bieg WOŚP, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Muzyczną niespodziankę zagrzewającą uczestników biegu do walki o kolejne kilometry przygotowała sekcja perkusyjna Ośrodka Kultury

Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na koncerty i występy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, Chóru Męskiego Akord, sekcji tanecznych i wokalnych ośrodka kultury oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Chłopcy z Placu Broni, nagradzając każdego seriami braw.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do wspólnego grania przyłączyły się Swarzędzkie morsy. Ich wspólna kąpiel w specjalnie przygotowanym basenie na zewnątrz hali wywołała duże uznanie.

Idąc za przykładem Fundacji WOŚP, w tym roku, w ramach „światełka do nieba”, nie odbył się pokaz sztucznych ogni. W zamian za to mieliśmy poruszający pokaz laserowy, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników imprezy.

Podczas imprezy funkcjonowały – kącik zabaw dla dzieci, w którym animatorzy z 2B Activ i Kulkids zapewnili czas najmłodszym, strefa gier komputerowych przygotowana przez GoodGame League cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, podobnie jak loterie fantowe i grochówka przygotowana przez RSP Kruszewnię, do których ustawiały się długie kolejki.

Swarzędzanie po raz kolejny nie zawiedli! Dziękujemy!!!


323.261 złotych to kwota zebrana w Swarzędzu do godz. 20:00.

Pięknie pobity zeszłoroczny rekord, który w Swarzędzu wynosił 272.024,03 zł.

M.in. złote serduszko WOŚP wylicytowane zostało za 32 tys. złotych, a koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego – za 8 tys. zł!

Serdecznie dziękujemy! I gramy dalej! Trwają licytacje, podliczane są wyniki zbiórki do puszek 500 swarzędzkich wolontariuszy.


W swarzędzkiej hali sportowej już o godzinie 9.00 był spory ruch. O tej porze rozpoczęto wydawanie numerów  startowych kijkarzom. Do marszu wystartowało ponad 60 osób. W międzyczasie wydawano numery biegaczom. W tym roku pobito rekord frekwencji – wystartowało do biegu ponad 500 osób. Wielu biegaczy przebranych było w oryginalne stroje, a swarzędzkie „morsy” szokowały gołymi torsami. O godzinie 11 wystartowali biegacze. W rym samym czasie rozpoczęła koncert  Swarzędzka Orkiestra Dęta i rozpoczęły się biegi dzieci.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *