Potrzebny bus dla Przedszkola Specjalnego Orzeszek: trwa zbiórka

Swarzędzanie, rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do Przedszkola Specjalnego „Orzeszek” w Poznaniu, zwracają się z prośbą o wsparcie i zrozumienie – pilnie potrzebny jest bus dla placówki.

Pani Magdalena Pajko, mieszkanka Swarzędza, przedstawia sprawę: – Nasze Przedszkole Specjalne „Orzeszek” działa od ponad 30 lat i pełni ogromnie ważną rolę w życiu dzieci z niepełnosprawnościami często wielorakimi, sprzężonymi, zapewniając im specjalistyczną opiekę, wsparcie w rozwoju oraz stymulujące zajęcia edukacyjne. Jednak, aby zapewnić dzieciom dostęp do tych ważnych usług, niezbędny jest odpowiedni środek transportu. 

Wyjaśnia dalej: – Aktualny bus, którym nasze dzieci są przewożone do przedszkola w całym powiecie poznańskim m.in. Poznań, Swarzędz, Tarnowo Podgórne, Skórzewo, ma już ponad 13 lat i wymaga częstych napraw, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie w zakupie nowego busa, który umożliwi bezpieczne i komfortowe przewożenie dzieci z ich domów do placówki oraz z powrotem. Nowy bus posłuży nie tylko obecnym podopiecznym, ale także będzie wsparciem dla kolejnych pokoleń dzieci korzystających z usług Przedszkola Specjalnego „Orzeszek”.

Magdalena Pajko tłumaczy ponadto: – Transport jest nie tylko kluczowym elementem codzienności naszych dzieci ze względu na codzienne przemieszczanie się, ale także otwiera przed nimi wiele nowych możliwości. Dzięki zorganizowanym przez Przedszkole Specjalne „Orzeszek” wycieczkom do różnych miejsc takich jak Palmiarnia, ZOO, czy wypad do kawiarni na lody, nasze dzieci mają szansę na poznawanie otaczającego świata oraz rozwijanie swoich zainteresowań. Transport pozwala także dzieciom na uspołecznianie się, integrowanie z grupą oraz budowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami i opiekunami. Dlatego też nowy bus jako środek transportu dla naszych dzieci nie tylko zapewni im większe bezpieczeństwo, ale także umożliwi uczestnictwo w różnego rodzaju aktywnościach, które mają pozytywny wpływ na ich rozwój i edukację.

Rodzice dzieci z Przedszkola Orzeszek apelują do firm i różnych organizacji o wsparcie inicjatywy. Każda forma pomocy będzie niezwykle cenna i pomoże spełnić ważny cel.

Na portalu Siepomaga prowadzona jest w tym celu zbiórka – można do niej przejść klikając w tym miejscu.

Ponadto w telewizji TVP3 ukazał się na temat potrzeb przedszkola reportaż Agaty Czyżak, który jest dostępny w tym miejscu.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Potrzebny bus dla Przedszkola Specjalnego
Potrzebny bus dla Przedszkola Specjalnego Orzeszek: trwa zbiórka

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Potrzebny bus dla Przedszkola Specjalnego Orzeszek: trwa zbiórka

  • 26 lutego 2024 at 14:09
    Permalink

    To poruszające wezwanie do wsparcia, które podkreśla znaczenie solidarności społecznej i troski o potrzeby najbardziej potrzebujących. Wsparcie w zakupie nowego busa dla Przedszkola Specjalnego „Orzeszek” ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu dzieciom z niepełnosprawnościami oraz otwarcia przed nimi nowych możliwości rozwoju i integracji społecznej. Warto wesprzeć tę szlachetną inicjatywę!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *