Porażka Lidera Swarzędz z MUKSem w pierwszoligowych derbach

Porażka z MUKSem: w sobotę, 16 października, o 17:00 w Poznaniu koszykarki Lidera Swarzędz zmierzyły się w wielkopolskich debrach z drużyną MUKS Poznań.

Był to mecz z wieloma dodatkowymi podtekstami o większym niż zwykle ciężarze gatunkowym. Trener Anna Talarczyk desygnowała na start meczu następującą piątkę: Malina Piasecka, Aleksandra Żukowska, Magdalena Wojdalska, Agata Makurat oraz Weronika Piechowiak. Dla Agaty Makurat był to debiut zarówno w barwach Lidera jak i pierwszej lidze kobiet.

MUKS rozpoczął od prowadzenia 5:0, ale potem to Liderki doszły do głosu. Po 10 minutach Lider prowadził 16:11. Niestety druga kwarta to najgorszy okres gry Liderek, które ten fragment przegrały 13:24, grając ospale i niedokładnie. Do przerwy MUKS prowadził 35:29. W trzeciej kwarcie powiększał przewagę, a swarzędzanki miały ogromny kłopot ze skutecznością. W całym meczu trafiły tylko raz za 3 punkty na piętnaście prób. Liderki goniły na koniec 3 kwarty zbliżyły się na 3 punkty – 42:45. Na starcie zbliżyły się na 1 punkty 46:47 by za chwilę przegrywać 57:46, po 10 punktach z rzędu MUKSu. W samej końcówce koszykarki rzuciły się do odrabiania strat, głównie za sprawą Wiktorii Flaszak i Oli Żukowskiej, które rzuciły wszystkie 13 ostatnich punktów. Niestety celna trójka najlepszej tego dnia Weroniki Papiernik ustawiła mecz. MUKS zwyciężył 66:59. Nagrodę dla najlepsze zawodniczki Lidera w meczu otrzymała Wiktoria Flaszak. Punkty dla Lidera rzuciły: Flaszak 13, Wojdalska 11, Żukowska 9, Piasecka M. 9, Piechowiak 6 (11zb), Makurat 6, Jarecka 3, Wdowiuk 2, Piasecka A., Jędrzejczak. W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 Lider podejmie na hali SCSiR przy ul. św. Marcin 1 zespół Contimax MOSiR Bochnia.