Deceuninck sponsoruje zawodniczki UKS Swarka Swarzędz

Belgijska firma Deceuninck produkująca profile z PVC do okien i drzwi, która od 30 lat posiada siedzibę w podpoznańskim Jasinie, sponsoruje lokalny zespół hokeja na trawie – będzie wspierać zawodniczki Juniorek Młodszych z pobliskiego klubu UKS Swarek Swarzędz, którego siedziba mieści się w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu.

Choć obecnie Grupa Deceuninck w kontekście sportu kojarzona jest przede wszystkim z belgijskim teamem kolarskim Alpecin-Deceuninck, polski oddział firmy angażuje się także w inicjatywy sportowe na szczeblu lokalnym. W 2023 r. Deceuninck Poland został sponsorem Memoriału Akradiusza Gołasia – towarzyskiego turnieju siatkarskiego rozgrywanego w Zalasewie czy Turnieju Tańca Towarzyskiego w Kostrzynie. Firma wsparła także bieg charytatywny w SP 4 w Swarzędzu oraz brała udział w wyzwaniu sportowym Activy, w ramach którego pracownicy poprzez aktywność fizyczną zbierali pieniądze na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda.

Deceuninck zdecydował się na sponsoring jednego z zespołów uczniowskiego klubu hokeja na trawie UKS SP5 Swarek Swarzędz, który posiada już ponad 20-letnią historię i zrzesza obecnie przeszło 160 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. Wsparcie Deceuninck dedykowane jest drużynie Juniorek Młodszych (kategoria 13-15 lat) mającej na swoim koncie liczne sukcesy na poziomie regionalnym i ogólnopolskim – m.in. tytuły Halowego Mistrza Polski i medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Z ogromną przyjemnością podjęliśmy decyzję o wspieraniu sąsiedzkiego dla nas Swarka Swarzędz. Dziewczyny z zespołu Juniorek Młodszych trenują ze sobą już kilka lat, doskonaląc swoje umiejętności i przynosząc swoją postawą na boisku i poza nim wiele radości i dumy swoim najzagorzalszym kibicom, którymi są oczywiście rodzice. Nasza firma chce być częścią tej drużyny i pragnie wspierać młode zawodniczki, by dostarczały jeszcze więcej radości  lokalnej społeczności i wszystkim kibicom hokeja na trawie. Trzymamy za nie kciuki w nadchodzących rozgrywkach – mówi Monika Hybza, Marketing manager w Deceuninck Poland.

18-osobowa drużyna Juniorek Młodszych UKS SP5 Swarka Swarzędz prowadzona jest przez wielokrotnego Reprezentanta Polski w hokeju na trawie – Mateusza Nowakowskiego. Trenuje na boisku i hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, położonej zaledwie 4 km od zakładu produkcyjnego Deceuninck w Jasinie.

Lada moment zespół rozpoczyna sezon halowy. I turniej w ramach Eliminacji HMP Juniorek Młodszych 2023/24 rozegrany zostanie 3 grudnia br. w Rogowie. Kibice będą mogli również dopingować zawodniczki 16 grudnia w trakcie II turnieju, który odbędzie się na hali AWF w Poznaniu. Juniorki Młodsze w Eliminacjach zmierzą się z ekipami LKS Gąsawa, LKS Rogowo, KS AZS AWF Poznań i AZS Politechnika Poznańska. Kolejne turnieje odbędą się w styczniu i lutym, a Halowe Mistrzostwa Polski – w marcu 2024 r.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Deceuninck sponsoruje zawodniczki UKS
Deceuninck sponsoruje zawodniczki UKS Swarka Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *