Mammobus przyjedzie do ETC Swarzędz – w czwartek 26 sierpnia

W czwartek (26 sierpnia) na parking Centrum Handlowego ETC Swarzędz po raz kolejny przyjedzie mammobus – mobilny punkt, w którym wszystkie panie będą mogły wykonać jedno z najdokładniejszych badań piersi – mammografię. Badanie jest bezbolesne i krótkie, umożliwia jednocześnie wykrycie bardzo wczesnych zmian w organizmie i postawienie prawidłowej diagnozy. Nie odkładajmy zdrowia na później.

Profilaktyka i systematyczne badania – to podstawa, jeśli chcemy zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Okazja by skontrolować kondycję organizmu nadarzy się już w czwartek, 26 sierpnia w ETC Swarzędz. Tego dnia na terenie parkingu centrum handlowego gościć będzie mammobus, w którym specjaliści w godzinach 8:00 – 16:00 wykonywać będą profilaktyczne badanie piersi. Mammografię bezpłatnie będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie przechodziły takiego badania. Pozostałe panie skorzystają z możliwości wykonania mammografii odpłatnie. Koszt badania to 150 zł. Aby wykonać mammografię w mobilnym punkcie w ETC Swarzędz należy wcześniej zapisać się pod numerem telefonu: 68 41 41 411. Do wykonania mammografii specjaliści szczególnie zachęcają kobiety w wieku powyżej 50 lat, kiedy mocno wzrasta ryzyko pojawienia się zmian. Badanie mammograficzne pozwala wykryć ewentualne zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, jeszcze zanim staną się one jawne klinicznie i od razu zastosować odpowiednie leczenie.

Jak przygotować się do badania? Mammografia jest nieinwazyjna i bezbolesna. Wystarczy wygodnie się ubrać i nie korzystać tego dnia z kosmetyków, które mogą zakłócić diagnostykę, jak np. dezodorant czy talk.

Po wykonaniu mammografii warto wejść do ETC Swarzędz i zapoznać się z nowymi kolekcjami najemców na sezon jesienny i zimowy 2021/2022. Na wszystkie klientki czekają również brafitterki z salonu MB Bielizna, które chętnie doradzą, jaki biustonosz wybrać by czuć się w nim komfortowo. Sklep w swoim asortymencie posiada także kolekcje dla kobiet, które przeszły amputację piersi.

Więcej informacji na temat wydarzeń odbywających się w ETC Swarzędz znaleźć można na stronie internetowej www.etcswarzedz.pl oraz na fanpage’ach na Facebooku i Instagramie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Mammobus przyjedzie do ETC Swarzędz
Mammobus przyjedzie do ETC Swarzędz – w czwartek 26 sierpnia.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *