Pobicie w swarzędzkim autobusie 491 – sprawca został zatrzymany

23 lipca 2022 miało miejsce pobicie w swarzędzkim autobusie linii 491. Poszkodowanym jest 79-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali sprawcę.

Zdarzenie z lipca miało wyjątkowo nieprzyjemny charakter. Napastnik zaatakował mężczyznę w biały dzień. Pobicie nastąpiło w swarzędzkim autobusie miejskim linii 491. Jak podaje policja „sprawca najpierw uderzył go [mężczyznę – red.] w twarz, a następnie bił po głowie oraz kopał i uderzał pięściami po całym ciele. W związku z tym pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała.” Co więcej napastnik groził starszemu mężczyźnie utratą zdrowia i śmiercią. Pobita osoba doznała poważnych obrażeń ciała. Agresywny mężczyzna uciekł.

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się sprawą. Już 26 lipca udało się im zatrzymać napastnika. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Swarzędza. Miał on już wcześniej kłopoty z przestrzeganiem prawa – był notowany za inne przestępstwa.

Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych. Policja i prokuratura żądali 3 miesięcy aresztu dla sprawcy, do czego przychylił się sędzia.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Pobicie w swarzędzkim autobusie 491
Sprawca pobicia został zatrzymany. Fotografia ilustracyjna.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *