Rozczarowanie Lidera w Środzie – nieudany mecz wyjazdowy w lidze

Rozczarowanie w Środzie: całkowicie nieudany okazał się wyjazd Lidera do Środy Wielkopolskiej. Na tradycyjnie trudnym boisku zespół ze Swarzędza przegrał aż 3:0.

Wyniki sobotnich meczów dawały Liderowi szansę na awans do czołowej trójki tabeli ligi okręgowej. Trzeba jednak było wygrać z rezerwami średzkiej Polonii. To rywal, który w ostatnich latach czarno-czerwonym nie leży. W pierwszych meczach tego sezonu gospodarze niedzielnego starcia zebrali tylko jeden punkt mniej od Lidera i chcieli przeskoczyć swarzędzan w klasyfikacji. Pojedynek odbył się na murawie nowego boiska miejskiego obiektu w Środzie.

Początek wskazywał na przewagę gości, którzy potrafili wypracować sobie dobre okazje. Pod bramką zawodziła jednak skuteczność. Nie zabrakło jej za to pod koniec pierwszej części gospodarzom. Z boku pola karnego gracz Polonii miał tyle miejsca, że idealnie wyłożył piłkę koledze, który precyzyjnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Po przerwie dość szybko skuteczna kontra przyniosła podwyższenie rezultatu. Lider wciąż walczył i wywalczył… rzut karny. Siemiński nie zamienił go jednak na gola (bramkarz złapał piłkę), co podcięło skrzydła jego zespołowi. W końcówce nerwy straciła linia defensywna. Nieporozumienie Zaborniaka i Strugalskiego na trzeciego, ostatniego gola zamienili poloniści.

Lider szybko musi przełknąć gorycz porażki, bo w tym tygodniu czekają go dwa mecze i rocznicowe spotkanie na Stadionie Miejskim. W środę, 29 września w Kobylnicy czarno-czerwoni podejmą kolejną w sezonie Polonię – tym razem z Nowego Tomyśla. To będzie mecz 1/8 Pucharu Polski strefy poznańskiej. Po pokonaniu dwóch piątoligowców tym razem rywalem będzie zespół z równoległej grupy ligi okręgowej. Spotkanie o g. 16.30. O tej samej godzinie w sobotę, 2 października Lider zmierzy się w lidze z Orkanem Jarosławiec. To kolejny przeciwnik z czołówki tabeli. Wcześniej, bo już o g. 15.00, czarno-czerwoni zaczną świętować 15-lecie sekcji piłkarskiej swojego klubu. Na Stadionie Miejskim spotkają się wszyscy piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego, od 5-latków począwszy. UKS Lider Swarzędz zaprasza wszystkich do świętowania i kibicowania. Zaproszenie przyjęli już m.in. włodarze miasta.

Liga okręgowa „Red Box”, grupa 3: Polonia II Środa Wlkp. – Lider Swarzędz 3:0 (1:0) Lider: Strugalski, Korcz, Górczewski, Zaborniak, Jędraszyk, J. Maćkowiak (Książkiewicz), (k) Siemiński Ż, Maciejewski (Pogorzelec), Skrodziuk (Zboralski), Vogel (Owczarek), Kaczmarek oraz Kowalewski i Yildirim; trener Maciej Rybicki

Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki: LZS Cielcza – Avia Kamionki 5:0, Płomień Nekla – UKS Śrem 1:2, Orkan Konarzewo – Polonia Poznań 1:3, GKS Żerków – Kłos Zaniemyśl 0:1, 1920 Mosina – Lotnik Poznań 2:3, Lechita Kłecko – Jarota II Jarocin Witaszyce 0:1, Clescevia – Suchary Suchy Las 2:4.

1.Kłos Zaniemyśl1615:4
2.UKS Śrem1515:7
3.Polonia II Środa Wlkp.1219:10
4.KS 1920 Mosina1214:10
5.Orkan Jarosławiec1012:9
6.Lider Swarzędz1011:11

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Rozczarowanie Lidera w Środzie
Rozczarowanie Lidera w Środzie – nieudany mecz wyjazdowy w lidze

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *