Zmarła Ewa Brożyńska – pedagog, harcerka, samorządowiec

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o tym, że 24 października zmarła Ewa Brożyńska – pedagog, harcerka, samorządowiec.

Tą bardzo smutną informacją podzieliła się Rodzina Pani Ewy Brożyńskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pani Ewa Brożyńska odeszła 24 października „po długiej i dzielnej walce z wyczerpującą i bezlitosną chorobą”.

Ewa Brożyńska była niezwykle aktywną osobą. Dla wielu pokoleń swarzędzan była nauczycielką. Ponadto pełniła rolę komendantki Hufca ZHP Swarzędz. W 1998 roku została wybrana na radną Rady Powiatu Poznańskiego. Funkcję tę piastowała przez cztery lata. Zawsze zaangażowana w lokalne sprawy i zainteresowana historią Swarzędza działała w Towarzystwie Miłośników Ziemi Swarzędzkiej. Włączała się także w działania na rzecz swarzędzkiej społeczności seniorów, starała się też dzielić swoimi pasjami przez lata współpracując z Biblioteką Publiczną w Swarzędzu, gdzie prezentowała swoje prace manualne.

Rodzinie, najbliższym, przyjaciołom oraz wszystkim, którzy mieli okazję spotkać na swojej drodze Panią Ewę Brożyńską, składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Redakcja miesięcznika Informator Swarzędzki i portalu swarzedz24.pl

Zmarła Ewa Brożyńska
Zmarła Ewa Brożyńska. Fot. Biblioteka Publiczna w Swarzędzu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *