Młodziczki starsze zagrają w Finale Mistrzostw Polski U13K

Młodziczki starsze zagrają w Finale Mistrzostw Polski U13K: ogromny sukces odniosły Liderki rocznika 2008 podopieczne trenerów Magdaleny Dedio i Andrzeja Śniadka, które w Grudziądzu wywalczyły awans do najlepszej ósemki drużyn w kraju.

W dniach 28-30 maja swarzędzanki rywalizowały na turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek Starszych U13K. W piątek Lider zmierzył się z GKK Grodzisk Mazowiecki i pewnie zwyciężył 67-46. 14 punktów rzuciły Gabrysia Flaszak i Marika Mierzejewska, 12 Antosie Kuchcińska i Maj, 6 Julia Zając, 5 Antosia Sikora, 4 Alicja Kobylińska.

W sobotę Liderki po zaciętym meczu uległy gospodyniom z Basketstal MG13 Grudziądz 39:49, a punkty rzuciły: Kuchcińska 10, Mierzejewska 7, Maj 6, Flaszak 6, Sznura 5, Sikora 4, Zając 1. Ostatni mecz z MKKS Katarzynkami Toruń decydował o tym, która z drużyn zapewnił sobie upragniony awans do Finałów MP. Swarzędzanki dobrze zaczęły i po 1 kwarcie prowadziły 18:5, a do przerwy 30:21. W trzeciej kwarcie to torunianki grały lepiej i zaczęły niwelować przewagę – 41:37 na koniec 3 kwarty. W czwartej emocje sięgnęły zenitu, celne trójki Igi Taflińskiej doprowadziły do wyniku 43:42 dla Lidera. Kwartet Liderek: Sikora 6, Kuchcińska 4, Flaszak 4 oraz Maj 4 przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Swarzędza, wygrywając ostatnie 7 minut 18-7. Po meczu swarzędzanki mogły odtańczyć taniec radości. W meczu grały: Zając 12, Maj 10, Sikora 10, Flaszak 9, Kuchcińska 8, Mierzejewska 6, Frąckowiak 4, Kobylińska 2, Mróz, Sznura, Bącalska oraz Gajda.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 16-20 czerwca we Wrocławiu. Będzie to zwieńczenie fantastycznego sezonu swarzędzkich koszykarek.

Przypomnijmy, że w Finale MP Juniorek Starszych U19K Lider zajął V miejsce, a Kadetki U15K odpadły dopiero w półfinale – czyli były w najlepszej 16 drużyn w Polsce. Swarzędzanki w grupie finałowej zmierzą się z GTK Gdynia, MUKS Poznań oraz MUKS Bydgoszcz. W drugiej grupie zagrają: Ślęza Wrocław, PTK Pabianice, Zagłębie Sosnowiec i Basketstal Grudziądz.